Turist çeksin diye adayı mora boyadılar

Güney Kore'nin küçük bir adası, turist çekmek için ilginç bir yönteme başvurdu. Banwol adasındaki evler ve turistik mekanlar mor renge boyandı. Hükümet bununla da kalmadı, mor çiçekler ekti. 

23/02/2021 23:08
Turist çeksin diye adayı mora boyadılar

Güney Kore'deki Banwol adası sakinleri, kentin turistler tarafından daha fazla tercih edilmesini sağlamak için ilginç bir yöntem uyguladılar. Bu ilginç yöntem, Banwol'u mor bir cennete çevirmekti. Yetkililer, turistik yerlerden evlere kadar her şeyi mora boyadılar.

Bölgenin yerel bitkisi mor renkli çan çiçeğinden esinlenerek, 400 kanal, telefon kutuları ve köprüler mora büründü.        Banwol artık "mor ada" olarak biliniyor ve koronavirüs pandemisine rağmen Güney Kore'yi görmek isteyenlerin uğrak noktası haline geldi. Bu arada Güney Kore sakinlerinin pandemi kısıtlamaları kapsamında yurt dışına çıkması yasak.

Ada mora boyandıktan sonra 100 binden fazla kişi ziyaret etti

Adayı daha da şirin hale getirmek için hükümet, 230 bin hektarlık alana lavanta ve 30 bin mor yaban çiçeği ekti. 150 sakinin yaşadığı Banwol adasına, turistler için otel, kafe, restoran ve bisiklet kiralama dükkanları da yapıldı.

Posta'da yer alan habere göre, ada mora boyandıktan sonra 2 ay içinde 100 binden fazla kişi tarafından ziyaret edildi. Bu da 2019'dan beri yüzde 20'lik bir artış anlamına geliyor.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir