Tur operatörlerine ‘Geri Ödeme’ kuralı değişti

Rusya’da, Covid-19 nedeniyle tur operatörlerine sağlanan, geri ödeme yapma kuralı değişti.

23/11/2020 01:32
Tur operatörlerine ‘Geri Ödeme’ kuralı değişti

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mişustin, tur operatörlerine koronavirüs ile ilgili masrafları karşılamak için sübvansiyon verme mevuatında değişiklikler yaptı.

Bakanlar Kurulu Basın Servisi tarafından yapılan açıklamada “Devlet desteği sağlama kurallarında, sübvansiyonun, ülkedeki resmi kısıtlamaların getirilmesinden sonraki iki hafta içinde, turistleri alan sektör katılımcılarına verilmesi şartı vardı.

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisinin (Rospotrebnadzor) tavsiyelerine uyan tur operatörleri, Rusları daha önce yabancı tatil yerlerinden geri getirmeye başladı. Sübvansiyon alabilmeleri için, devlet desteği sağlamaya yönelik kuralların değiştirilmesine karar verildi” denildi.

Tur operatörlerine turist alma masrafları geri ödenecek 

Yapılan açıklamada artık belirli bir ülkede kısıtlamaların resmi olarak getirildiği tarihe bakılmaksızın, 24 Ocak – 30 Mart arasındaki dönem için tur operatörlerine turist alma masraflarının geri ödeneceği kaydedildi.

Gazetemru'da yer alan habere göre, yapılan destek, turizm sektörünü desteklemek için 3 Milyar 500 Milyon Ruble tahsis edildiği de eklendi. Para, iade edilemeyen biletlerin maliyetini kısmen karşılamayı ve kötü epidemiyolojik durumu olan ülkelerden turist taşıma masraflarını karşılamayı amaçlıyor.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir