Thai Airways'in İstanbul uçuşları başlıyor

Thai Airways Türkiye’ye direk uçuşlara başlayacağını duyurdu. Taylandlı havayolu şirketi 1 Aralık’tan itibaren Bangkok-Suvarnabhumi’den İstanbul’a uzun mesafeli hizmet sunacak.

11/11/2023 22:11
Thai Airways'in İstanbul uçuşları başlıyor

Yeni rota başlangıçta Airbus A350-900 uçaklarıyla günlük olarak işletilecek ve 11 Aralık’tan itibaren tip değişikliği yapılarak Boeing 787-8 Dreamliner’a geçilecek. Yeni TG900 servisi Bangkok’tan her gün 23:45’te kalkacak ve ertesi gün 06:05’te İstanbul’a varacak. İstanbul’dan kalkışlar yayınlanan programa göre her gün 16:30’da gerçekleşecek ve ertesi gün 5:35’te Bangkok Suvarnabhumi Havalimanı’na varılacak.

Thai Airways için İstanbul uçuşlarının başlaması, havayolunun ekonomik nedenlerle seferlerini iptal etmek zorunda kaldığı uzun bir dönemin ardından ağını genişletmesi açısından önemli bir adım. Airlinehaber'in aktardığına göre İstanbul, havayolunun Avrupa’daki sekizinci varış noktası olacak.

İstanbul ve Bangkok arasında sadece Türk Hava Yolları sefer düzenliyor

Şu anda Thai Airways’in Avrupa’daki uçuş noktaları Londra-Heathrow (günde iki kez), Paris-CDG (günde iki kez), Frankfurt (günde iki kez), Münih (günde bir kez), Zürih (günde bir kez), Kopenhag (günde bir kez) ve Stockholm (günde bir kez).

Bugüne kadar İstanbul ve Bangkok arasında sadece Türk Hava Yolları sefer düzenliyordu. Türk havayolu kış tarifesinde Airbus A330-300’lerle Tayland’ın başkentine günde üç sefer düzenliyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.