SHGM’den beklenen haber geldi… Mavi Gök Havacılık'a ön izin çıktı

ABD ve AB ülkelerinin Rusya'ya yönelik yaptırımları sonrası zora giren Rusya merkezli şirketler Türkiye'de yeni şirket kurma kararı almıştı. Bu kapsamda Azur Air'ın tarafından Antalya merkezli kurulan Mavi Gök Havacılık'a ön izin çıktı.

20/06/2022 13:34
SHGM’den beklenen haber geldi… Mavi Gök Havacılık'a ön izin çıktı

Rusya'ya uygulanan yaptırımlar nedeniyle çıkış yolu araya hava yolu şirketleri planlarını bir bir devreye sokmaya başladı. ANEX Tur, sahibi olduğu Rusya merkezli hava yolu şirketi Azur Air ile düzenlediği operasyonlardan zarar etmek istememesi nedeniyle Antalya'ya Mavi Gök Havacılık (MG Aviation - MGA) adında başka bir hava yolu kurdu.

Operasyonları 2 Boeing 737-900 ve 2 Boeing 777 tipi uçakla gerçekleştirmeyi planlayan MGA'nın uçakarından ikisi şirket renklerine boyanmıştı.

İlk etapta Rusya ağırlıklı uçuşlar olacak

AirportHaber'in aktardığına göre, tarifeli ve tarifesiz seferlerle yolcu taşımacılığı yapmak üzere SHGM'ye başvuruda bulunan MG Aviation'a, yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucunca asıl ruhsat hazırlıklarını tamamlaması için ön izin verildi.

Şirket, asıl ruhsat gerekliliklerini tamamladıktan sonra operasyonlarına başlayabilecek. İlk etapta Rusya ağırlıklı uçuşlar olacak ama devam sürecinde başka pazarlara da açılmak söz konusu olabilecek.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.