Kasımda Rusya’da en popüler tatil destinasyonları hangileri oldu?

Rusya’da faaliyet gösteren seyahat servisi Tutu.ru tarafından yapılan araştırmalar, kasım ayında ülkede ucuz hava yolculuğu için en popüler destinasyonlar belirledi.

10/11/2022 13:13
Kasımda Rusya’da en popüler tatil destinasyonları hangileri oldu?

 

Seyahat servisinin uzmanları, kasım ayında gidiş-dönüş biletleri istatistiklerine göre Moskova, St. Petersburg ve diğer büyük şehirlerden uçmak için en ucuz rotaların ortalama 10 Bin Ruble'ye mal olduğunu tespit ederken, Moskova’dan en ucuz uçak biletine sahip olan destinasyon 5 Bin 200 Ruble'yle Pskov oldu.

Moskova’dan St. Petersburg’a kasım ayında 5 Bin 800 Ruble'ye uçulabildiği kaydedilirken, St. Petersburg şehrinden Yaroslavl şehrine gitmek için gidiş-dönüş biletleri de 4 Bin 600 Ruble olarak belirlendi.

Yolcuların yüzde 86’sı iç hat yolculuklarını tercih etti

St. Petersburg’dan Moskova’ya uçak bilet fiyatları 4 Bin 700 Ruble'ye ulaşırken, en ucuz biletler arasında 3 Bin 900 Ruble'yle Novosibirsk-Tomsk güzergahı yer aldı. Gazetem.ru'da yer alan habere göre, aynı zamanda Soçi’den, ortalama 5 Bin 600 Ruble'ye Mineralnye Vody’ye uçulabildiği belirtildi.

Eylül ayında Rus tatilcilerin sonbahar rezervasyonlarına ilişkin verileri analiz eden Tutu.ru uzmanları, iç hat seyahatlerinin en çok talep gören güzergahlar olduğunu belirlerken, yolcuların yüzde 86’sının iç hat yolculuklarını tercih ettiğini aktarmıştı.

Rusya’da eylül ayında iç hatlarda tek yön uçuş için ortalama tutar, 7 Bin 550 Ruble

Rusya’da eylül ayında iç hatlarda tek yön uçuş için ortalama tutarın 7 Bin 550 Ruble'ye ulaştığı kaydedilirken, en popüler güzergah Moskova-Soçi olarak belirlendi.

Bu güzergahta gidiş-dönüş bileti için ortalama 12 Bin 300 Ruble harcayan turistler, aynı zamanda en popüler destinasyonlar sıralamasında St. Petersburg- Soçi seyahatleri için gidiş-dönüş biletlerine ortalama 16 Bin 100 Ruble harcadı. Uzmanlar, bu iki güzergahı Moskova- Mineralnye Vody ve Moskova-Mahaçkale destinasyonlarının takip ettiğini bildirdi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.