Bakan Ersoy WTM'de Türkiye'nin İngiliz turist hedefini açıkladı... Bu yıl 3.8, 2026'da 5 milyon

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İngiltere'nin başkenti Londra'da bugün kapılarını açan WTM London Turizm Fuarı'nda, gazetecilere Türkiye'nin bu yıl ağırlamayı planladığı İngiliz turist sayısıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

06/11/2023 23:31
Bakan Ersoy WTM'de Türkiye'nin İngiliz turist hedefini açıkladı... Bu yıl 3.8, 2026'da 5 milyon

Bakan Ersoy, İngiltere’nin başkenti Londra’da katıldığı World Travel Market (WTM) fuarında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Ersoy, WTM kapsamında Bulgaristan ve KKTC’den mevkidaşlarıyla da görüştü. Fuar alanında kurulan Türkiye, KKTC ve Azerbaycan stantlarını gezen Bakan Mehmet Ersoy, bazı özel turizm şirketlerinin temsilcileriyle de bir araya geldi.

Türkiye’nin yaz sezonunu 3,8 milyon İngiliz turistle kapatacağını belirten Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2026 hedefinin 5 milyon turist olduğunu söyledi.

"Bu yıl sezonu 3,8 milyon İngiliz ziyaretçiyle kapatacağız"

Kovid-19 salgını öncesi Türkiye’nin 2,5 milyon İngiliz ziyaretçi ağırladığını belirten Bakan Ersoy, “Kısa vadeli programda pandemi sonrası hızlı bir çıkış yakaladık ve bu yıl, 3,8 milyon İngiliz ziyaretçiyle sezonu kapatacağız. 2026 hedefimiz 5 milyon. Aşamalı olarak bu plana uygun şekilde pazarı büyütmeye devam ediyoruz” dedi.

İngiliz turistlerin daha çok Ege Bölgesi’ne geldiğini vurgulayan Bakan Ersoy, “İstanbul ile ilgili tanıtımlar da sonucunu verdi ve şu anda yoğun şekilde İngiltere pazarından turist alıyor" açıklamasını yaptı.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.