TravelShop Turkey Emitt'i uçurdu

TravelShop Turkey ve WorkShop TravelShop Genel Müdürü Murtaza Kalender; EMITT fuarı ile ilgili çalışmaları, tanıtım projeleri ve Hindistan pazarındaki faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

16/01/2018 17:58
TravelShop Turkey Emitt'i uçurdu

TravelShop Turkey olarak geçen yıl EMITT Turizm Fuarı’na 56 ülkeden 450 Tur operatörü getirdiklerini ifade eden TravelShop Turkey Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Kalender, “Sektör için teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak Workshop TravelShop Turkey B2B Networking Sistemini ülke turizmimize kazandırmanın onuru ve gururu içindeyiz. Bu sene EMITT Turizm Fuarı çok farklı olacak. EMITT fuarında standı olan tüm firmalar bu yıl memnun ayrılacak" dedi.

EN ÇOK KATILIM SAĞLAYACAK ÜLKE HİNDİSTAN

EMITT Turizm Fuarı'nda en fazla sayıda firmayla katılacak olan ülkenin Hindistan olduğunu belirtti.

ŞU ANA KADAR 5355 ONLINE RANDEVU VERDİK

Bu yıl EMITT Turizm Fuarı'nın çok daha farklı ve faydalı olacağına inandığını belirten Kalender, şöyle devam etti: “Dünyanın en gelişmiş turizm fuarlarında kullanılan online randevu sistemini ve speed networking’ini EMITT Turizm Fuarı için hazırladık. 2 bin 686 Hosted Buyer tour operatörü fuara başvurdu." 

Yapmış oldukları sitemden bahseden Murtaza Kalender sözlerine şöyle devam etti: “Acente olmayanlar veya verimli olmayacağını düşündüğümüz başvuru yapan acenteler, filtreden geçemiyor, sadece ülkemizi tanıtan ve tanıtmak isteyen acenteciler seçiliyor.

Dünyanın hiçbir fuarında 100’e yakın ülkeden, 700 Tur operatörü ülkemizin tanıtımı için bir araya gelmez, neredeyse imkansızdır, ama biz bunu EMITT Tourism fuar için başardık ve aşağıda belirtilen sayıda ve değişik kategorilerde tur operatörleri gelecektir.”

YEREL FİRMALARA SPEED NETWORKİNG KOLAYLIĞI

“Katılımcıların Daha Fazla Hosted Buyer acenteleri ile görüşmeleri için Speed Networking yaptık” diyen TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, Speed Networking’i şu şekilde anlattı:

“Speed Networking sisteminin amacı yerel turizm firmalarının, dilediği yabancı Hosted Buyer acenteleri ile 5’er dakikalık süreçlerde hızlı şekilde görüşmesini sağlamak ve kartvizit alış-verişini daha efektif yapmalarına imkan vermektir. Speed Networking EMITT Fuarının 1. günü saat 16.30 – 18.00 arasında ve 2. günü saat 10.00 – 11.30 arasında gerçekleştirilecektir. Speed Networking Hosted Buyer’lara Hall 6’da ayrılan özel alanda gerçekleşecektir.”

2018 YILI TANITIM PROJELERİ ÖNEMLİ

Mayıs ayında bin 500 yabancı tur operatörünü getirerek, Amasya, Tokat, Çorum ve Samsun illerini tanıtan bir workshop etkinliği ve devamında ülkemizin değişik yerlerine fam trip yapacaklarını belirten Murtaza Kalender, Eylül 2018 tarihinde ise Troia 2018 etkinliği için 400’e yakın yabancı tur operatörünü Çanakkale’ye getireceklerini ve yine devamında ülkemizin değişik yerlerine eğitim turları yapacaklarını söyledi.

AMACIMIZ 81 İLİMİZİN TANITIMINI YAPMAK

Firma olarak var olan Türk turizmine katkı yapmak, Workshop etkinlikleri ile yurt dışındaki tüm fuarlara katılamayan turizm firmalarının daha ekonomik şekilde tanıtımlarını yapmasını sağlamak, yabancı tur operatörlerine eğitim turları düzenleyerek bir çok şehrimize talep yaratmak amacıyla çalıştıklarını belirten Murtaza Kalender, “Batıdan doğuya, kuzeyden güneye tanıtıma ihtiyacı olan bir çok şehrimiz olduğunu düşünüyoruz.

Yapmış olduğumuz bu çalışmalar ile kısmen de olsa bu ihtiyacı gidermeye çalışıyoruz. Firma olarak, tüm görüş ve önerilere açığız. Tanıtım için bize önerisi veya bizden talebi olan meslektaşlarım ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği yapmaya hazırız. Bir çok turizm il müdürleri ile iletişim halindeyiz. Ümit ediyorum ki önümüzdeki birkaç yıl içerisinde 81 ilimizin tamamına yabancı turist getireceğiz” diye konuştu.

 

Yorumlar