Rusya Dışişleri, THY ile yolcu krizinde ABD'yi suçladı

Rusya vatandaşlarının Türk Hava Yolları'nın Meksika başta olmak üzere bazı Latin Amerika uçuşlarında yaşadıkları ciddi sorunlar üzerine Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yeni bir açıklama geldi.

25/04/2024 14:09
Rusya Dışişleri, THY ile yolcu krizinde ABD'yi suçladı

Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, TASS'a yaptığı açıklamada, Rusların Türk Hava Yolları'nın Meksika'ya giden uçaklarına binmesinin engellenmesindeki sorunların, Washington'un Meksika hükümetine uyguladığı baskıdan kaynaklandığını söyledi. Ryabkov, "Sanırım özellikle Meksika ile ilgili olarak bunun nedenini tahmin etmek kolay sanırım. Bu ülkenin yetkililei, Washşngton'un uyguladığı baskı altında" dedi.

Son yıllarda Meksika üzerinden ABD'ye yasa dışı yabancı girişinn artması, uluslararası bir sorun olarak da gündemde. Türkrus'ta yer alan habere göre, sadece Rusya değil Türkiye ve diğer ülke vatandaşları da THY uçuşlarında Meksika'ya giderken sıkı belge denetiminden geçiyor.

24 Nisan'da ATOR, Türk havayolunun Rusya'dan Meksika'ya uçak bileti satışını durdurduğunu bildirmiş, ayrıca seyahat acentelerini 31 Temmuz'a kadar bu yöndeki uçuşların biletlerini iptal etmeye veya rota ve uçuş tarihlerini değiştirmeye davet etmişti.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.