Nisan'da en çok garson arandı

Aralık 2013’ten bu yana mavi yakalı çalışanlar ile kurumları bir araya getirmeyi hedefleyen ve Yenibiris.com tarafından hayata geçirilen Yenibireleman.com, son döneme ait verilerini açıkladı. Buna göre Nisan ayı içinde en çok Garson pozisyonu için ilan verildi.

05/05/2014 15:52
Nisan'da en çok garson arandı

Yenibiris.com’un mavi yakalılara özel olarak hayata geçirdiği Yenibireleman.com’da, turizm sezonunun yaklaşmasıyla birlikte firmaların en çok ihtiyaç duyduğu eleman Garson oldu. Aralık 2013’ten bu yana mavi yakalı çalışanlar ile kurumları bir araya getirmeyi hedefleyen ve Yenibiris.com tarafından hayata geçirilen Yenibireleman.com, son döneme ait verilerini açıkladı. Buna göre Nisan ayı içinde en çok Garson pozisyonu için ilan verildi.

Yaklaşan yaz sezonunun turizm sektörünü hareketlendirmesi Garson arayışlarını artırmış durumda. En çok tatil tesisleri, kafe, bar ve restoranlar için aranan Garsonlar, bir mekandaki masaların hazırlanmasından servis hizmetine dek pek çok kademede görev yapıyor. Yenibireleman.com’daki Garson ilanlarının çoğunda deneyimli ve yüksekokul bitirmiş olma ve oteller için de İngilizce bilme şartları aranıyor. Garsonların da içinde olduğu, mavi yakalı eleman ilanlarının büyük bir kısmında aranan kriterlerden biri de işyerine yakın bir bölgede oturmak.

Ankara mavi yakalı istihdamında yine lider!

Yenibireleman.com’da Şubat ve Mart ayında olduğu gibi Nisan ayında da yine Ankara mavi yakalı ilanlarında başı çekiyor. Ankara’yı (yüzde 34) İstanbul (yüzde 32) takip ediyor. Yenibiris.com Yönetim Kurulu Üyesi Kâmil Özörnek konuyla ilgili şu değerlendirmeyi yapıyor: “Yenibireleman.com, kurulduğu aralık ayından bu yana önemli bir ilerleme kaydetti. Kurumlar ile mavi yakalı çalışanları buluşturan Yenibireleman.com, bu segmentte büyümesini sürdürüyor. Yaz döneminin yaklaşması özellikle turistik tesislerin işe alımlarını hızlandırdı. Yaz aylarında da aynı eğilimin devam etmesini, özellikle sezonluk işler için verilen ilanların artmasını bekliyoruz.”

Yorumlar