Yassıada’daki otel yeniden satışa çıktı

1960 askeri darbesinin ardından Başbakan Adnan Menderes ve Demokrat Partili siyasetçilerin yargılandığı Yassıada'da inşa edilen Katre Island Hotel zarar edince, yatırımcı arayışı ve satış ile yeniden gündeme geldi.

21/08/2023 00:19
Yassıada’daki otel yeniden satışa çıktı

27 Mayıs 1960 askeri darbesinin ardından Başbakan Adnan Menderes ve Demokrat Partili siyasetçilerin yargılandığı Yassıada'nın ismi 2013'te  “Demokrasi ve Özgürlükler Adası'' olarak değiştirildi. Ada kısa sürede betona boğulup 125 odalı Katre Island Hotel, 30 betonarme bungalov, 600 kişilik konferans salonu, 1200 kişilik cami, müze, sergi salonu inşa edildi. Sözcü'de yer alan habere göre, gecelik konaklaması 3 Bin 400 Lira olan otel zarar edince, yatırımcı arayışı ve satış ile yeniden gündeme geldi.

Demokrat Parti İzmir Milletvekili Haydar Altıntaş, “İktidar törenle Katre İsland Oteli açtı, bizim yüreklerimiz kanadı. Orada yargılanan millet hakimiyetti. Şimdi bu ucube saygısızlık oteli satılığa çıkıyor. Otelin inşaatını üstlenen TOBB, Anadolu esnafından topladığı aidatları bu inşaata yatırdı. 200 Milyon Doları otele harcayarak batıracağına KOBİ'lere dağıtsa, finansman sorunu da kalmazdı" dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.