TUSAD Cidde Turizm Fuarı'nda Türkiye'yi tanıtıyor

İstanbul Turizm Seyahat Acenteleri ve İşadamları Derneği (TUSAD ) Başkanı Hasan Bayram, ülkemiz için Arap turizminin her geçen yıl daha değerli bir hal aldığını söyledi.

03/03/2018 01:48
TUSAD Cidde Turizm Fuarı'nda Türkiye'yi tanıtıyor

Halil ÖNCÜ

İstanbul Turizm Seyahat Acenteleri ve İşadamları Derneği (TUSAD) Başkanı Hasan Bayram ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ülke turizmine katkı sağlamak adına ve fuara katılan Türk firmalarına destek olmak amacıyla uluslararası Cidde Turizm ve Seyahat Fuarı’na katılıyor.

Hasan Bayram yaptığı açıklamada, "TUSAD üyeleri Ortadoğu ülkelerinden ve Körfez Arap ülkelerinden turist getirmektedirler. Üye acentelerimiz bu ülkelerde söz sahibi oldukları ve ülkemize ciddi sayıda tüketici getirdikleri aşikardır. Ülkemizin tanıtım elçileri seyahat acentelerimiz turizm fuarı için ciddi hazırlıklar yapmaktadırlar.

Geleneksel hale gelen Cidde Turizm Fuarı'nın faydaları her yıl artarak devam ediyor. Suudi Arabistan’ın 2030 vizyonu kapsamında turizme yönelik açılım doğrultusunda düzenlenen bu fuardan Türkiye adına hedefimiz maksimum fayda sağlamaktır" dedi.

Ülkemiz için Arap turizmi her geçen yıl daha değerli bir hal alıyor!

Türk turizmi için Arap pazarının önemini değerlendiren Bayram, "Ülkemiz için Arap turizmi her geçen yıl daha değerli bir hal alıyor. Bu yıl Cidde Turizm Fuarı'na Bursa ilimizin yanında, Elazığ ilimiz gibi bir çok ilimizin katılım sağlaması gerçekten memnuniyet verici" diye konuştu.

Hasan Bayram, Cidde Başkonsolosu ile bir araya geldi!

TUSAD Başkanı Hasan Bayram, fuarda bir araya geldiği Suudi Arabistan Cidde başkonsolosu Dr. Akif Menevşe ile yaptıkları toplantıda tanıtım ve işbirliğine daha çok önem verilmesi vurgusu yapıldığını ifade etti. Fuar açılışı Prens Al Suud Abdulaziz Bin Faysal Bin Abdülmecid tarafından yapıldı.

Hasan Bayram, Körfez Arap ülkeleri ve Ortadoğu ülkelerinin büyük bir çoğunluğunda söz sahibi olan TUSAD üyelerinin, ülkemiz turizmi için 2018’de daha çok çalışacaklarını da ifade etti. Bayram, TÜRSAB'ın yeni Başkanı Başkanı Firuz Bağlıkaya ve yönetimine hayırlı olsun dileklerini iletti. Hasan Bayram, "Yeni soluk ve yeni heyecanın her zaman iyi olacağını düşünüyorum. Firuz Bey'e her türlü desteği vermeye hazırız.

Turizm paydaşları arasında yapılacak samimi güçlü bir işbirliği sonucu güzel tabloların ortaya çıkacağı aşikardır. TUSAD kurulduğu günden bu yana sektörde yaşanan sorunlarla mücadele etmeye devam ediyor. Rapor haline getirilen sorunlar Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere İçişleri Bakanımız ve Kültür-Turizm Bakanımıza iletildi.

Bu vesileyle çözüm noktasında iyi bir yol alındı. Turizmde üst çatı modelini destekliyoruz. Ve TUSAD olarak sorunlar yerine artık üyelerimizin tanıtımı ile ilgilenmek istiyoruz" dedi.

Yorumlar