Türkiye’ye İstanbul’dan girdi, şimdi sahile inecek

İstanbul Havalimanı'nda hizmet veren YOTEL'in doluluk oranının kara tarafında yüzde 75'e, hava tarafında ise yüzde 115'e ulaştığı açıklandı.

09/09/2019 15:36
Türkiye’ye İstanbul’dan girdi, şimdi sahile inecek

İstanbul Havalimanı'nda hizmet veren YOTEL'in genel müdürü Bora Göymen, düzenlediği bir basın toplantısı ile otelin 5 aylık performansına ilişkin bilgiler paylaştı.

471 odalı YOTEL'in dış hatta biletli yolcuların konaklayabildiği "hava" ve biletsiz yolcuların da giriş yapabildiği "kara" tarafı olarak iki bölümden oluştuğunu belirten Göymen, "Kara tarafında doluluklarımız yüzde 75’lere ulaştı, hava tarafında ise yüzde 115’lere geldi. Bunun en temel sebebi hava tarafında saatlik satışlar yapabilmemiz. Minimum 4 saatlik şekilde oda satışı yapabiliyoruz. Özellikle transit yolcular ve iş amaçlı kısa süre ülkemize gelen yolcular hava tarafındaki odalarımızda çok ciddi bir trafik oluşturuyor." ifadelerini kullandı.

En çok ABD'liler ve İngilizler konaklıyor

Misafirlerinin yüzde 25’ini Amerikan ve İngilizlerden oluştuğuna dikkat çeken Bora Göymen, otelde en çok konaklama yapan diğer milletlerin ise Almanlar, Ruslar, Ukraynalılar, Fransızlar ve İtalyanlar olduğunu ifade etti.

İstanbul, Bodrum ve Çeşme'de yeni oteller açmak istiyor

Otelin kara tarafındaki misafir kitlesinin yüzde 10'unu Türklerin oluşturduğunu belirten Göymen, genel merkezin de İstanbul'daki otelin performansından memnun olduğunu ifade etti. YOTEL'in en başarılı tesisi olduklarını söyleyen Göymen, ''İstanbul’un merkezinde çıkabilecek fırsatlar konusunda gözümüz açık. Şehir merkezine bir otel açmayı hedefliyoruz. Bunun yanı sıra Bodrum ve Çeşme gibi tatil beldelerine girme hedefimiz var'' diye konuştu.

Yorumlar