Türkiye'nin turizm gelirinin 3'te 1'i Antalya'dan

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Türkiye turizm gelirlerinin yaklaşık 3'te 1'inin Antalya'dan elde edildiğini söyledi.

01/01/2023 22:05
Türkiye'nin turizm gelirinin 3'te 1'i Antalya'dan

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, insanların kendilerini güvende hissettiği için Antalya'ya geldiğine dikkat çekti. Vali Yazıcı, "Başka şehirlerden gelen kendi yurttaşlarımızı bırakın dünyanın birçok yerinden bu güvenli şehre sizin sayenizde geliyorlar. Eğlenmeye, tatil yapmaya geliyorlar. Yılbaşında da ciddi anlamda geçmiş yıllara göre daha büyük bir yoğunluk var. Daha fazla doluluk var ve bu da sevindirici.

Burada da belirtmek isterim ki; turizmin birinci kuralı tıpkı nefes almak nasıl zorunluysa, turizm içinde olmazsa olmazı güvenlik. Dünyada yaşayan herkes tatilin bir ihtiyaç olduğunu biliyor, tatil bir zorunluluk değil ama ihtiyaç. İnsanların kendini güvenli görmediği hiçbir yere kimse gitmez.  Buradaki polisimiz, jandarmamız, sahil güvenliğimiz sayesinde bu şehrin güvenli olduğunu sizler sayesinde bütün dünyaya gösteriyor, ilan ediyoruz" diye konuştu.

'TÜRKİYE TURİZM GELİRLERİNİN YAKLAŞIK 3'TE 1'İ BU ŞEHİRDEN ELDE EDİLİYOR'

Bu yılı 13,5 milyon turistle kapatacaklarını dile getiren Vali Ersin Yazıcı, "13,5 milyon sadece havaalanına gelen yabancı sayımız. Burası güvenli bir şehir, turizmin ön koşuludur, olmazsa olmazıdır. Çünkü güvenli olmayan bir şehre hiç kimse tatil yapmaya gitmez. Bunu sizler sağlıyorsunuz. Teşekkür ediyoruz. Bunu sadece Antalya için değil Türk turizminde çok önemli bir şehir olan Antalya’mız için yapıyoruz.

Türk ekonomisi içinde çok önemli bir şehir. Türkiye turizm gelirlerinin yaklaşık 3'te 1'i bu şehirden elde ediliyor. Türk ekonomisine çok ciddi katkı sunan bir şehir burası ve bunu sizler sayesinde güvenlikten sorumlu birimlerimizle birlikte hep beraber başarıyoruz. Allah nazarlardan korusun. Hepinizin yeni yılını kutluyorum" şeklinde konuştu. (DHA)

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.