Turizm cenneti Çeşme’ye turist akını... Nüfus 1 milyona dayandı

Ramazan Bayramı’nda Çeşme'deki oteller yüzde 100 dolarken ilçede nüfus 1 milyona dayandı. Esnafın ve turizmcilerin yüzü güldü.

12/04/2024 22:22
Turizm cenneti Çeşme’ye turist akını... Nüfus 1 milyona dayandı

Çeşme, 9 günlük bayramda tatilcilerin gözdesi oldu. Bayramın ikinci gününde doluluk yüzde 100'e ulaştı. Çeşme Emniyet Müdürlüğü ve Çeşme Jandarma Komutanlığı ekipleri de turistlerin huzur ve güveni için ek önlemler aldı. Polis bölgesinde 200, jandarma bölgesinde 90 güvenlik görevlisi, bayram tatili boyunca asayiş ve huzurun sağlanmasına yönelik görev yapıyor.

Çeşme’de bayram bereketi

Çeşme ve özellikle Alaçatı otoban girişlerinde uzun araç kuyrukları oluşurken, güvenlik ekipleri, tatilcilere kolonya dökerek, şeker ikram etti. Öte yandan güneşli havayı fırsat bilen birçok tatilci de ünlü Ilıca Plajı'nda güneşlenmeyi ve denize girmeyi tercih etti. Tatilci yoğunluğu esnafın yüzünü güldürürken, Çeşme ve Alaçatı sokakları da hareketlendi. Çeşme ve Alaçatı'daki restoran ve kafelerde de bayram bereketi yaşanıyor. 

Yoğunluk bayramdan sonra da devam edecek

Bayramdan sonra da 18 Nisan tarihinde başlayacak olan ve 21 Nisan'a kadar devam edecek olan 13'üncü Alaçatı Ot Festivali'nde de Çeşme'de yoğunluk yaşanması bekleniyor. (İHA)


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.