Sultanahmet'in müze oteli Shining Star

Sultanahmet'in kalbi Ayasofya'da kasım ayında hizmete giren Shining Star Hotel, bünyesinde yer alan iki tarihi eserle, müze otel olma özelliği taşıyor. Özellikle bu yönüyle sadece konaklayan misafirlerinin değil, diğer otellerde kalan turistlerin de yoğun ilgisini çeken otel, açıldığı günden bu yana yüksek doluluk oranıyla faaliyet gösteriyor.

07/01/2023 12:43
Sultanahmet'in müze oteli Shining Star

Eski bir hanın yıkılarak yeniden inşa edilmesiyle hayata geçen Shining Star Hotel, Sultanahmet’te misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Hikayesi, inşaat aşamasında tarihi eserlere rastlanmasıyla ilginçleşen otel, şimdi sahip olduğu tarihi dokusuyla konuklarını geçmişe doğru bir yolculuğa çıkartıyor.

Ayasofya’nın yanı başında kasım ayında hizmete giren otelde, 26 oda ve bir de engelli odası bulunuyor. Müze otel kavramını tam anlamıyla yansıtan otelin içinde iki tane tarihi eser bulunuyor. Açıldığı günden beri yüzde 95 doluluk oranıyla çalışan otel, yoğun rezervasyon alıyor. Shining Star Hotel’i Turizm Aktüel okurlarına, Genel Müdür Şenel Aybek ve Satış Müdürü Çağatay Çınar anlattı.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.