Spor turizmi akredite olmuş seyahat acenteleri tarafından yapılmalı

Spor Turizmi Birliği Başkanı Arif Gözoğlu, spor turizminin de aynı sağlık turizminde olduğu gibi akredite olmuş seyahat acenteleri tarafından yapılmasının gerekliliğini söyledi.

18/09/2023 21:41
Spor turizmi akredite olmuş seyahat acenteleri tarafından yapılmalı

Spor Turizmi Birliği Üyeleri Miracle Resort Hotel’in ev sahipliğinde kış sezonu öncesi yoğun katılımlı bir toplantı gerçekleştirdi.

Başkan Arif Gözoğlu yaptığı konuşmada, kış sezonu öncesinde üyelerin talep ve önerilerini dinlemek için bir araya geldiklerini belirtti. Spor turizminin de aynı sağlık turizminde olduğu gibi akredite olmuş seyahat acentaları tarafından yapılmasının gerekliliğine dikkat çekti. Yetkilendirme kuruluşu olarak TÜRSAB Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin olması yönünde görüşleri olduğunu dile getirdi.

"Expo 2016 alanı, olimpiyat köyü olarak değerlendirilmeli" 

Antalya’da kış sezonunda gerçekleşen kış kamplarının geçmiş yıllara göre ivme yükseltmediğini, diğer spor branşlarını da cazip hale getirecek yatırımların yapılması gerektiğini belirtti.

Kano, bisiklet, padel tenis, buz hokeyi gibi spor turizmi çeşitliliğinin önemini vurguladı. Expo 2016 Alanının spor turizmi olimpiyat köyü olarak değerlendirilmesi yönündeki taleplerini ilgili mercilere ilettiklerini ifade etti. Yeni sezonun Antalya’ya bereket getirmesi dilekleri ile konuşmasını tamamladı.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.