Rus turist mayıs tatili rotasını çizdi

Rusya’da halk uzun mayıs tatillerini nasıl geçirmeyi planlıyor? Kamuoyu araştırma şirketi VTsİOM’un anketine göre, Rusya vatandaşlarının yüzde 55’i tatilde evde kalmayı planlıyor. Yurt dışında geçirmeyi tercih edenlerin ilk tercihi, Türkiye'den yana.

21/04/2022 12:29
Rus turist mayıs tatili rotasını çizdi

Rusya’da halk uzun mayıs tatillerini nasıl geçirmeyi planlıyor? Kamuoyu araştırma şirketi VTsİOM’un anketine göre, Rusya vatandaşlarının yüzde 55’i tatilde evde kalmayı planlıyor.

Anket katılımcılarının yüzde 42’si yazlıklarına gideceklerini, yüzde 5’i tatil sırasında da çalışacağını, yüzde 8’i ülke içinde farklı bir kente, yüzde 2’si Kırım’a, yüzde 3’ü Rusya’nın Karadeniz sahillerinde tatil yapacaklarını belirtti.

Rusya vatandaşlarının mayıs tatili için en fazla tercih ettikleri ülkeler 

Rusya vatandaşlarının mayıs tatili için en fazla tercih ettikleri ülkeler Türkiye (yüzde 0,2) ve Romanya (yüzde 0,2). Ekonomik sorunlar ve ulaşım sıkıntıları nedeniyle yurt dışı turlarına ilginin azaldığı görülüyor.

Ankete katılanların yüzde 15’i ise farklı nedenlerden dolayı mayıs tatil planlarını ertelemek zorunda kaldıklarını söyledi.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.