Ayrıntılar yavaş yavaş netleşiyor... Rus turist Türkiye'ye nasıl uçacak?

Rusya Ulaştırma Bakanlığı, Rus havayollarının SSJ 100 ile Türkiye’ye uçması yönünde bir karar açıkladı. Rusya Federasyonu Ulaştırma Bakanlığı, havayolları arasında Türkiye’ye uçuşlar için izinlerin yeniden dağıtılmasını teklif ediyor.

07/04/2022 22:44
Ayrıntılar yavaş yavaş netleşiyor... Rus turist Türkiye'ye nasıl uçacak?

Rusya Ulaştırma Bakanlığı, Rus havayollarının SSJ 100 ile Türkiye’ye uçması yönünde bir karar açıkladı. Rusya Federasyonu Ulaştırma Bakanlığı, havayolları arasında Türkiye’ye uçuşlar için izinlerin yeniden dağıtılmasını teklif ediyor. Turizmdatabank'ta yer alan habere göre, sadece filosunda Superjet 100 veya yabancılara ait uçakları bulunan havayolları, uçuş gerçekleştirebilecek.

Türkiye’ye uçuşlar

Karara göre; Moskova’dan İstanbul’a IrAero’ya ve Nordwind, Aeroflot ve Utair’den Red Wings’e uçuş için izin verilmesi öneriliyor. Azimut ayrıca, Mineralnye Vody’den doğrudan İstanbul ve Antalya kıyılarına programlar yürütmek için Nordwind ve AZUR air’den izin alacak. Rossiya, Izhavia ve Ural Airlines yerine Moskova’dan yapılan uçuşlarla aynı destinasyonlarda ustalaşabilir. Şu anda, Rusya’da 148’i SSJ 100 olan 193 bu tür uçak var.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.