Polonya’dan sevindiren haber... Her 3 turistten biri Türkiye'ye gelecek

WAKACJE.PL adlı bir turizm portalının Polonya’da yaptığı araştırmaya göre, Nisan-Ekim ayları arası yapılan tatil rezervasyonlarının 3’te birinin Türkiye’ye yapıldığı belirlendi.

01/03/2021 12:48
Polonya’dan sevindiren haber... Her 3 turistten biri Türkiye'ye gelecek

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Polonya ‘da Yunanistan yıllardır seyahat tercihlerinde 1. sıradaydı. Ancak şu anda, 2021 yazı için en çok tercih edilen destinasyonlar arasında açık ara bir numara Türkiye oldu.

Yunanistan 2. sırada, Mısır üçüncü sırada. Ancak son günlerde Mısır'ın bu açığı kapatma şansı olduğu gözleniyor. En çok rezerve edilen ilk 10 destinasyon arasında Tunus, İspanya, Bulgaristan, Polonya, Hırvatistan, Kıbrıs ve Arnavutluk da bulunuyor.

Türkiye, tatil destinasyonları sıralamasında on dört ilde birinci sırada

Wakacje.pl, ayrı ayrı illere göre yaşayanların tatil kararlarını da araştırdı. Türkiye, tatil destinasyonları sıralamasında on dört ilde birinci sırada yer aldı. Sadece Lubelskie ve Swietokrzyskie illerinde (iki ilde) Yunanistan ile yer değiştirdi” dedi.

Pandemi dolayısıyla zor zamanlar geçiren turizmciler için bu tür haberlerin moral düzelttiğini belirten Dahaoğlu, Yenialanya'da yer alan habere göre, vaka sayılarını makul seviyeye indirebilmek için, Alanyalıları daha tedbirli olmaya davet etti.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir