PODY ve Medeniyet Üniversitesi'nden 'Kariyer Koçluğu' programı

İstanbul Medeniyet Üniversitesi ile Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD), işbirliği sözleşmesi imzaladı. Bu işbirliği sayesinde, ilk defa bir eğitim kurumu ile konaklama sektörü arasında kariyer koçluğu programının uygulaması başladı.

09/04/2018 23:17
PODY ve Medeniyet Üniversitesi'nden 'Kariyer Koçluğu' programı

Bu programa göre turizm eğitimi alan öğrencilere ikinci sınıftan itibaren deneyimli ve nitelikli otel yöneticileri kariyer koçu olarak atanacak ve mesleki gelişimlerini yönlendirecek. Bu kapsamda 3 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Medeniyet Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde Turizm İşletmeciliği Bölümü ikinci sınıf öğrencileri ile İstanbul POYD üyesi olan ve kariyer koçu olarak atanan konaklama işletmeleri yöneticileri bir araya geldi ve tanıştı.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Salih Kuşluvan konuyla ilgili olarak, "Turizm sektörünün deneyimli ve nitelikli yöneticilerinden oluşan kariyer koçları sayesinde öğrencilerin kendi potansiyellerini fark etmeleri, mesleki bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmeleri ve kariyer hedeflerine daha etkili ve verimli bir biçimde ulaşmaları amaçlanmaktadır" dedi.

Prof. Kuşluvan projeyi başlatan İstanbul POYD Başkanı Muhammet Murat Cüntay'a ve programda rol alan otel yöneticilerine iş yoğunluğu arasında öğrencilere zaman ayırdıkları ve hiç bir karşılık beklemeden sosyal sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirdikleri için şükranlarını sundu. Programın bundan sonraki aşamasında öğrenciler atanan kariyer koçları ile birebir iletişim ve etkileşim içinde olacaklar ve otel operasyonlarını yakından tecrübe edebilecekler.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.