Özel’den Ersoy’a sert cevap: Bu yalanın altında kalırsın

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Antalya’da 24 Kasım 2023 tarihinde düzenlenen Resort Kongresi’nde öne sürdüğü “Belediyelerin yapmadığı arıtma tesislerini biz yapıyoruz” ifadesine cevap CHP Genel Başkanı Özgün Özel’den geldi.

04/12/2023 20:12
Özel’den Ersoy’a sert cevap: Bu yalanın altında kalırsın

Antalya’daki temasları sırasında konuya değinen Özgür Özel, Bakan Ersoy’un iddiasını “iftira” olarak nitelendirerek şunları söyledi: “Geçtiğimiz günlerde Turizm Bakanı Cumhuriyet Halk Partili belediyelere bir iftira attı, bir yalan attı ve halkı doğrudan kandırdı. Bunu düzeltmek boynumuzun borcu. ‘Antalya’da Muğla’da arıtma yapmıyorlar, devlet olarak ben yapıyorum’ diyor. Bakın değerli vatandaşlar Antalya’nın nüfusu 2,6 milyon. Antalya’ya 1 yılda 16 milyonu yabancı, toplam 26 milyon turist geliyor. Devlet Antalya belediyelerine Muğla belediyelerine kış nüfusuna göre katkı sağlıyor.

 Antalya’nın vergisini Ankara çalıyor

Atık su parasını 2,5 milyon kişiden topluyorsun, 26 milyonun arıtmasını yapman lazım. Nasıl olacak bu iş? Sen turist başına aldığın vergiyi merkezi yönetime alıyorsan, sırf CHP’li belediyeler güçlenmesin diye. 26 milyon kişinin arıtmasını kim yapacak? Elbette devlet yapacak. Ama ne yapıyorlar? “At bakayım şuraya imzayı, yoksa arıtmayı yapmam”. CHP’li belediyelere 25 yıllık atık su bedelini merkeze çekme karşılığında arıtma yapıyorlar. 5 yılda kendini amorti ediyor. 20 yıl Antalya’nın vergisini Ankara çalıyor. Antalya’ya hizmet edilmesin diye. Muğla’ya hizmet edilmesin diye. Bu hakkaniyet değildir. Bu yalanın altında ben kalmam, ama bu bakan kalık, onu atayan Cumhurbaşkanı kalır. Ama bir gerçek var. Daha 25 yıl bu güzelim beldeleri bu milletin bizim partimizle yönetileceğini biliyorlar. Gelirlerine şimdiden el koyarak, Antalya’yı Muğla’yı İzmir’i şimdiden cezalandırıyorlar. Hapşırsanız da köpürseniz de iyi yönetiyoruz, dürüst yönetiyoruz, çalışkanca yönetiyoruz. Biz yönetmeye siz de çatlamaya devam edeceksiniz.”


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.