Oteldeki yatağının altından ceset çıktı

Çin'den Tibet'e tatil yapmaya gelen Zhang isimli bir kişinin saatlerce üzerinde uyuduğu yatağının altından ceset çıktı.  

03/05/2023 12:39
Oteldeki yatağının altından ceset çıktı

Çinli bir adamın tatil için gittiği Tibet'te bir otelde, 3 saat boyunca uyuduğu yatağın altında ceset bulundu. Olay hakkında soruşturma başlatıldı ve bir şüpheli gözaltına alındı.

BBC'nin haberine göre, Tibet'in başkenti Lhasa'daki Guzang Shuhua Inn isimli otelde kalmaya giden ve yerel basında isminin Zhang olduğu söylenen Çinli adam, 21 Nisan'da otele kayıt yaptırdıktan sonra odasına çıktı. Zhang, odada 'güçlü' bir koku duymasının ardından başka bir odaya geçmek istedi. Çinli adam, başka bir odaya alındıktan sonra oraya geçmeden önce 3 saat boyunca üzerinde uyuduğu yatağın altında ceset olduğu anlaşıldı. 

YAŞADIKLARINI İNTERNETTE PAYLAŞTI

Aynı gece olayla ilgili kendisine açıklama yapan polis, Zhang'a ceset ile bağlantılı olarak bir şüphelinin gözaltına alındığını söyledi. Zhang, olayın ardından ertesi gün Lhasa'dan ayrıldı.

Çinli adam, yatağının altından ceset çıkmasının ardından sosyal medyada, özellikle de 'influencer'lar arasında popüler olan otelle ilgili internette değerlendirmede bulundu. Söz konusu değerlendirme, önce pek dikkat çekmese de 28 Nisan'da başka bir kişinin bunu fark edip ekran görüntüsünü sosyal medyada paylaşmasının ardından viral oldu.

'POLİS KAPIMI ÇALDI, DNA ÖRNEĞİMİ ALDI'

Otel, Zhang'ın değerlendirmesine yanıt vererek olayı tamamen yalanladı. Yerel basına konuşan Zhang ise "Çok korktum ve hâlâ uyumakta güçlük çekiyorum" dedi. 

O gün yaşananları da aktaran Zhang, odaya geldikten sonra birkaç saat dinlendiğini, hatta yatağın üzerinde uyuduğunu, sonra yerel saatle 15.30'da dışarı çıktığını söyledi. Akşam yemeği için üzerine değiştirmek üzere odasına geldiğinde aynı kokuyu yeniden duyduğunu, fakat sebebini anlayamadığını kaydetti. Akşam yemeğinden sonra kokunun daha da kötüleştiğini belirten Çinli adam, bunun üzerine başka bir odaya geçmek istediğini otel çalışanlarına bildirdi. Zhang, bunun üzerine başka bir odaya alındı.

Zhang, aynı gün gece geç saatlerde kapısının çalınmasıyla uyandı. Zhang'dan boşalttığı odaya gelmesini isteyen polis, soruşturma için adamın ifadesini ve DNA örneğini aldı. Polis, Zhang'a korkmamasını, çünkü bir kişinin olayla ilgili olarak gözaltına alındığını söyledi.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.