Limak’ın Bodrum’daki otel projesine karşı Change.org’ta kampanya

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Limak Holding tarafından denize sıfır ormanlık alanda yapılması planlanan beş yıldızlı otel projesine karşı Change.org’da imza kampanyası başlatıldı.

10/01/2024 23:47
Limak’ın Bodrum’daki otel projesine karşı Change.org’ta kampanya

Bodrum’un Kızılağaç Mahallesi Gerenkuyu Mevkiinde 36 bin 220,89 metrekarelik alanda 214 oda kapasitesinde Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından planlanan Turizm Konaklama Tesisi Projesi için geçtiğimiz ay ÇED süreci başlatıldı.

Çevrecilerin tepki gösterdiği proje için ÇED süreci devam ediyor. Muğlagazetesi'nde yer alan habere göre, vatandaşlar tarafından Change.org’ta projeye karşı imza kampanyası başlatıldı. “Bodrum Gerenkuyu'daki Ormanlık Alan Katledilmesin” başlığıyla açılan imza kampanyasını şuana kadar 5 bin 726 kişi imzaladı.

“BEŞ YILDIZLI OTEL YAPMAK İÇİN ORMANLIK ALANI KATLEDECEK!”

Change.org’ta yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Limak Holding, Bodrum Kızılağaç Gerenkuyu'daki denize sıfır ormanlık alanı, beş yıldızlı otel yapabilmek için katledecek! Siz de buna karşı çıkıyorsanız lütfen kampanyamızı imzalayın ve arkadaşlarınızla paylaşın.

Kömür için Milas Akbelen Ormanı'nı katleden Limak, şimdi de Bodrum Gerenkuyu'da beş yıldızlı otel yapmak için ormanlık alanı katledecek!

Limak Grubu'nun Bodrum'a yapmayı planladığı beş yıldızlı otel için Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) süreci 8 Aralık 2023'te başladı. ÇED sürecinin sonuçlanması bekleniyor.

Projenin Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü tarafından ‘Turizm Yatırımcılarına Kamu Taşınmazı Tahsisi’ kapsamında ihalesi yapıldı ve yatırımcı Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ihaleyi kazandı.

Şirket, 354 Milyon Lira yatırımla araziye 214 odalı, 5 yıldızlı otel yapmayı planlıyor. Turizm tesisinde konaklama birimlerinin yanı sıra; havuzlar, ana restoranlar, alacarte restoranlar, lobi bar, havuz barı, fitness, sauna, spa, teknik alanlar, depo ve idari ofisler gibi birimler yer alacak.

Bodrum Kızılağaç Gerenkuyu'da denize sıfır ormanlık alanın katledilerek beş yıldızlı bir otel yapılmasını kabul etmiyoruz!"

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.