Körfez ülkelerindeki ilk Club Med için imzalar atıldı

Umman konaklama sektörü, Club Med Musandam projesiyle güçleniyor. Körfez ülkelerindeki ilk Club Med tesisi olan Club Med Musandam projesinin imza töreni geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi.

12/06/2024 12:42
Körfez ülkelerindeki ilk Club Med için imzalar atıldı

İmza töreni; Umman Miras ve Turizm Bakanı Salim Bin Mohammed Al Mahrougi, Kraliyet Mahkemesi İşleri Genel Sekreteri Sayın Nasr bin Hamoud Al Kindi, Fransa Umman Büyükelçisi Véronique Aulagnon, Miras ve Turizm Bakanlığı Turizm Müsteşarı ve Oman Turizm Geliştirme Şirketi ("OMRAN Group") Başkanı Azzan bin Qassim Al Busaidi, Omran Group CEO'su Dr. Hashil bin Obaid Al Mahrouqi ve Club Med Başkanı Henri Giscard d'Estaing’nin katılımıyla gerçekleşti. Büyüleyici Basra körfezine açılan konumuyla Club Med Musandam, Umman konaklama sektörünü güçlendirmeye hazırlanırken, bölge ve ülke için dönüşüm, güçlendirme ve sürdürülebilir büyümenin bir sembolü olmaya hazırlanıyor.

Körfez ülkelerindeki ilk Club Med Resort olan Club Med Musandam Club Med ve Omran Group iş birliğiyle hayata geçiriliyor. Büyüleyici Basra körfezine açılan konumuyla Club Med Musandam, Umman konaklama sektörünü güçlendirmeye hazırlanırken, bölge ve ülke için dönüşüm, güçlendirme ve sürdürülebilir büyümenin bir sembolü olmaya hazırlanıyor.

"Körfez Ülkelerindeki ilk varlığımız olması açısından önemli bir dönüm noktasıdır"

Projenin imza töreninde konuşan Club Med Başkanı Henri Giscard d'Estaing “Club Med'in tarihi ve başarısı, öncü yaklaşımıyla yerel bölgelerin gelişimine güçlü katkılar sağlamasına dayanıyor. Club Med Musandam projesi, Körfez Ülkelerindeki ilk varlığımız olması açısından önemli bir dönüm noktasıdır" dedi.

Umman Miras ve Turizm Bakanı Salim bin Mohammed Al Mahrouqi ise “Club Med ile olan bu iş birliği, 11 milyon turisti Umman'a getirmeyi hedefleyen Omran 2040 vizyonu ile uyumlu, önemli bir adımdır” sözleriyle projenin önemini vurguladı.

Umman borç finansörleri ve öz sermaye ortakları tarafından desteklenen Club Med Musandam, Omran Group'un girişimi altında 100 milyon doları aşan bir yatırımla hayata geçiriliyor. 2026 yılında başlayarak 2028’de açılması planlanan tesiste inşaat da dahil olmak üzere çeşitli aşamalarda yaklaşık 1,000 çalışan istihdam edilecek. Club Med Musandam projesi, 400'den fazla doğrudan, 800 dolaylı iş yaratarak yerel ekonomiyi canlandıracak.

Sürdürülebilirlik Projenin Merkezinde

Sürdürülebilirliğe verdiği önemi tesislerine de yansıtan ve tüm tesisleri Green Globe Sertifikalı olan Club Med, Musandam projesinde de Green Globe standartlarına uyarak eko-taahhüdünü gerçekleştirmeyi hedefliyor. Çevresel koruma konusunda öncülük ederek tatil köylerinde plastik su şişeleri ve tek kullanımlık plastiklerin kullanımını aşamalı olarak azaltmayı amaçlayan "Bye Bye Plastics" hareketini yeni projesinde de sürdüren Club Med, bir diğer eko-taahhüdüyle ise 2030 yılına kadar tüm tesislerinde gıda israfını azaltmayı hedefliyor.

Doğa, Temiz Su ve Dağlarla Çevrili Bir Exclusive Collection

Umman kültürünün güçlü havasını taşıyacak şekilde tasarlanan Club Med Musandam, bölgenin konumu, iklimi ve kültüründen esinleniyor. Club Med portföyünün en özel ve lüks konsepti olan Exclusive Collection olarak hayata geçirilen Musandam tesisi 300 odalı, gösterişten uzak, özgün ve lüks bir yaşam tarzı sunacak.

Eğlenceli aile aktiviteleri, tüm yaş gruplarına uygun etkinlikler ve sporlar, sessiz özel alanlarla Club Med Musandam tüm misafirlerine tam bir tatil hissi yaşatacak. Misafirler; herşey dahil tatilinde karada ya da denizde birbirinden çeşitli aktivitelerden tenis, paddle tenis, plaj tenisi, okçuluk, tüplü dalış, şnorkelle yüzme, yelken, kano ya da su üzerinde paddle yapmanın keyfini çıkarabilecek.

Sağlık ve zindelik tatili arayanlar içinse tesis, spa, fitness merkezi, yoga okulu, yetişkinlere özel Zen havuzu ile gerçek bir sığınak sunacak. Club Med Musandam tüm bunların yanı sıra gurme lezzetleriyle de misafirlerine kendilerini özel hissettirecek.

"Arabistan'ın Norveç'i" ve Dünyanın Tek Çöl Fiyortları

Arap Yarımadası’nın kuzeydoğu ucundaki Musandam Yarımadası’nda yer alan Club Med Exclusive Collection Musandam'ın konumu tesise ayrı bir önem ve cazibe katarak benzersiz bir coğrafya, kültür ve tarih sunuyor. Girintili çıkıntılı kıyı şeridi nedeniyle "Arabistan'ın Norveç'i" lakabını alan Musandam, başkenti Khasab’ın göz alıcı doğal manzarası, bölgedeki tarihi yapıları ve deniz yaşamı ile öne çıkıyor.

Club Med Musandam ise Khasab şehrine 5 dakika tekne yolculuğu mesafesi ve Dubai Uluslararası Havalimanı'na 2 buçuk saatlik uzaklığıyla hem yerel hem de uluslararası gezginler için çekici bir destinasyon olacak. Konumunun yanı sıra Club Med Musandam, büyüleyici Basra Körfezi’ne açılan özel plajıyla misafirlerine doğayla yeniden bağlantı kurma fırsatı, Musandam'ın harikalarını ve bütünsel bir sağlıklı yaşam konseptiyle özel bir ortam sunacak. 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Tüm güncellemelerden e-posta yoluyla haberdar olun.