KKTC'de milli hava yolu şirketi için yeniden harekete geçildi

KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, milli hava yolu şirketi kurulması için çalışmalara yeniden başlayacaklarını duyurdu.

29/11/2022 13:26
KKTC'de milli hava yolu şirketi için yeniden harekete geçildi

KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, BRT’de yayınlanan ‘Manşet +’ programına katıldı. Milli hava yolu kurulması yönünde yeni gelişmeler olduğunu belirten Arıklı, mart ayı itibarıyla iki yeni firmanın uçuşlarıyla birlikte piyasaya giriş yapacağını kaydetti.

Arıklı, “Bu hafta sonu itibarıyla yeni milli havayolu şirketi kurma konusundaki çalışmalarımızı tekrar başlatıyoruz. İki ayrı firma ile yeniden görüşmelere başlıyoruz. Belki bu hafta sonu bile bir netice alabiliriz. Bekleyip görelim” dedi.

"KARA ORTAK OLACAĞIMIZ BİR YAPIYA BİLE KARŞI ÇIKILDI"

Arıklı, “Benim üzüldüğüm, herkes bilet fiyatlarından şikayetçi. Ama bir adım atmaya da kalktığınızda herkes sizi bir anda teşvik edecek yerde önünüzü kesmek için komplo teorileri ile karşınıza çıkıyorlar” ifadelerini kullandı.

“Bir firmayı aldık, yalvar yakar buraya getirdik” diyen Arıklı, zarara değil kara ortak olacakları bir yapıya bile karşı çıkıldığını söyledi.

"ÇOK CİDDİ ŞEKİLDE KARA PROPAGANDA YÜRÜTÜLÜYOR"

Sosyal medyada veryansın edildiğini dile getiren Arıklı,  ülkede birilerinin taş üzerine taş konulmasın diye gayret ettiğini belirten Arıklı, “Birileri, ülkede icraat yapılmasın, birileri halkın mutluluğu için adım atılmasın diye olağanüstü bir gayret içerisinde. Yapılan her işi sabote etmek için çok ciddi şekilde kara propaganda yürütüyorlar” dedi.

Yeni havayolu kurmanın ve yeni aktörlerin piyasaya girmesini sağlamanın görevleri olduğunun altını çizen Arıklı, bahanelerin arkasına sığınmadan çalışmalarını sürdüreceklerini vurguladı. Arıklı, yeni havayolu şirketine ilişkin çalışmaların seçim öncesinde tamamlanabileceğine de işaret etti.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.