Kapadokya’da otellerin doluluk oranı yüzde 75’e ulaştı

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde Ramazan Bayramı öncesi otellerin doluluk oranları yüzde 75'e ulaştı. Ramazan Bayramı tatili öncesi Kapadokya’daki otellerde rezervasyon yoğunluğu yaşanıyor.

19/04/2023 11:44
Kapadokya’da otellerin doluluk oranı yüzde 75’e ulaştı

Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Başkanı Teyfik Ölmez, “Kapadokya’da Ramazan Bayramı’nın Paskalya tatili ile birleşmesinden dolayı bir hareketlilik başladı. Çok büyük ümitlerle başladığımız 2023 yılında, deprem felaketinden sonra rezervasyonlarda ciddi bir durağanlık başlamıştı ancak daha sonra rezervasyon akışımız hızlanmaya başladı.

Paskalya tatilinin Ramazan Bayramı’nın birleşmesiyle Kapadokya’da bir yoğunluk başladı. Bayram tatilinde doluluk oranlarımızın yüzde 85’lerin üzerine çıkacağını ümit ediyorum. Şu anda otellerin doluluk oranı yüzde 75’lere ulaştı” diye konuştu.

Nevşehir Rehberler Odası Başkanı Özay Onur ise, “Kapadokya’da Paskalya dönemi ve bayram yaklaştığı için yoğunluğumuz çok fazla. Bölgede yerli ve yabancı misafirlerimizi ağırlıyoruz. Bu durumdan gayet memnunuz. Kapadokya’da tüm yerli ve yabancı misafirlerimizi ağırlamaktan gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı. (DHA)


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.