ITB Berlin bu yıl B2B fuarı olarak düzenlenecek

Messe Berlin şirketinin yöneticilerinden Deborah Rothe, Frankfurt'taki Corps Touristique etkinliğinde yaptığı açıklamada ITB Berlin bu yıl ilk kez tamamen B2B fuarı olarak düzenleneceğini açıkladı.

11/09/2023 14:08
ITB Berlin bu yıl B2B fuarı olarak düzenlenecek

ITB Berlin küresel salgın (Pandemi) nedeniyle bir kez ilan edilmişken iptal edildi bir kez de hiç yapılmadı. Geçen yıl ise gün sayısı azaltılmış ve kısmen online kısmen yüz yüze katılımlı (Hibrid) olarak yapıldı. Ancak pandemi sonrası bu girişimlerden beklenen sonuç alınamadı. Bunun üzerine ITB Berlin’i düzenleyen Messe Berlin şirketi fuarın konseptini değiştirmeye karar verdi. 

Fuarı düzenleyen Messe Berlin şirketinin yöneticilerinden Deborah Rothe, Frankfurt'taki Corps Touristique etkinliğinde yaptığı açıklamada ITB Berlin bu yıl ilk kez tamamen B2B fuarı olarak düzenleneceğini belirterek fuarın Boot & Fun, Fishing World ve Auto Camping Caravan fuarları ile bir adada yapılacağını söyledi.

Rothe yaptıkları düzenleme ve girişimlere rağmen ITB Berlin 2023’te 2019’daki 160'tan fazla ülkeden 5.500 katılımcı ve 90.000'den fazla ziyaretçi sayısını yakalayamadıklarını belirterek “Misyonumuz, dünyanın farklı yerlerindeki küresel seyahat, turizm ve konaklama endüstrisini bir araya getirmektir" dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.