#İstanbul TikTok’ta 5'inci sıraya yerleşti

Bagaj depolama şirketi Bounce’un TikTok’taki popüler seyahat etiketlerinin (hashtag) görüntülenme sayısı üzerine yaptığı araştırmada İstanbul; dünya çapında en çok görüntülenen 5’inci destinasyon oldu.

06/07/2023 12:26
#İstanbul TikTok’ta 5'inci sıraya yerleşti

TikTok kullanıcıları için trend olan küresel destinasyonlar listesinde 140.4 milyar etiket görüntülenme sayısı ile birinciliği Dubai aldı. Onu 101,8 milyar görüntülemeyle New York City, 72,8 milyar görüntülemeyle Londra ve 68 milyar görüntülemeyle de Paris izledi. GM Dergi'de yer alan habere göre, İstanbul 55,4 milyar görüntülemeyle beşinci sıraya yerleşirken; Miami, Los Angeles, Madrid, Bali ve Chicago’da ilk 10’da yer alan diğer destinasyonlar oldu.

TikTok’ta paylaşılan videolarda kullanılan etiketlerinin yüzde 72 artmasıyla Dubai bu yıl ikinci kez en popüler destinasyon olmuş oldu. New York City de popülerliğini artıran kentler arasında. #NYC ile etiketlenen videolar geçen yıla oranla yüzde 71 artış gösterdi. İlk üç destinasyon arasında Londra, TikTok’da yıldan yıla en fazla büyümeyi gösterdi ve #London etiketi kullanılan videolar geçen yıla göre yüzde 98 arttı.

Araştırmaya göre en çok video izlenen ilk beş ülke ise Amerika Birleşik Devletleri, Meksika, Arjantin, Birleşik Krallık ve Şili olarak belirlendi.

Sosyal medya seyahat rezervasyonlarını yönlendiriyor

Sosyal medyanın son birkaç yıldır seyahat rezervasyonlarında ve destinasyon seçimlerinde önemli bir itici güç olduğu biliniyor. Özellikle TikTok, kendi seyahat planlarını yapmak isteyen genç gezginler arasında oldukça etkili bir platform. Sosyal medya platformlarında yapılan yorum ve değerlendirmeler seyahat edenler kadar turizm sektörü profesyonelleri için de önemli veriler sunuyor


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.