İspanyol otel zincirinden Rus turist almama kararı

İspanyol otel zinciri, otellerine Rus turist almayacağını açıkladı. RIU merkezinden Dominik Cumhuriyeti, Maldivler, Sri Lanka'daki otellere gönderilen yazıda, Rusya pazarı ile işbirliğinin durdurulduğu belirtilerek, 13 Nisan’dan geçerli olmak üzere RIU otellerine Rus turistleri kabul edilmeyeceği bildirildi.

14/04/2022 12:54
İspanyol otel zincirinden Rus turist almama kararı

RIU'nin konuyla ilgili olarak çalıştığı tur operatörlerine gönderdiği yazıda, şöyle deniyor:

"Sevgili ortağım. 13 Nisan 2022'den itibaren bir sonraki duyuruya kadar satışlara tamamen son vereceğiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz."

Tur operatörlerinden karara tepki geldi

Yazıyı alan tur operatörleri yaptıkları açıklamada, “Bu uluslararası anlaşmalara aykırı ırkçı bir yaklaşımdır. Bu 'Her Türlü Irk Ayrımcılığının Önlenmesine İlişkin Uluslararası Sözleşme, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi ve Birleşmiş Milletler Her Türlü Irk Ayrımcılığının Ortadan Kaldırılmasına İlişkin Deklarasyon' gibi birçok uluslararası anlaşma ve insan hakları sözleşmesinin de ihlalidir.

Turizm ve misafirperverliğin, uluslararası bağları ve işbirliğini güçlendirmek, siyasetin dışında durmak ve ırksal önyargıları dışlamak için tasarlandığını hatırlatmak isteriz. Bu, markaya da zarar verecektir” denildi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.