İş seyahatinde rota değişiyor... İşte öne çıkacak destinasyonlar

İş seyahati için en çok ziyaret edilen uluslararası destinasyonlar gelecekte değişecek. İstanbul, Londra, Tokyo gibi iş destinasyonlarının yerini 2030’larda Orta Doğu ve Afrika’daki şehirler almaya başlayacak.

14/01/2024 23:47
İş seyahatinde rota değişiyor... İşte öne çıkacak destinasyonlar

İstanbul, Londra, Paris, Berlin, Toronto, Dubai, Sidney, Şangay ve Tokyo gibi önemli küresel finans merkezleri, sürekli olarak önde gelen iş destinasyonları olarak kabul ediliyor. haber.aero'da yer alan habere göre, Dünya Ekonomik Forumu tarafından ayrıca Japonya, ABD, İspanya, Fransa ve Almanya’yı en iyi seçenekler olarak öne çıkarırken, Çin de önemli bir çekim noktası olarak gösteriliyor. Ancak dünya ekonomisi geliştikçe yeni şehirler ön plana çıkıyor.

Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi’nin 82 büyük kurumsal seyahat destinasyonu üzerinde yaptığı bir araştırma, 2032 yılına kadar Orta Doğu ve Afrika’daki şehirlerin uluslararası iş seyahati için popüler destinasyonlar listesine hakim olacağını, Singapur ve Avrupa şehirlerinin ise ilk 10’u tamamlayacağını öngörüyor.

İşte gelecekte iş seyahatinde popüler olacak 10 şehir:

* Nijerya Lagos

* Güney Afrika Cape Town

* Suudi Arabistan Riyad

* Güney Afrika Johannesburg

* Singapur 

* Hollanda Amsterdam 

* Polonya Varşova 

* Belçika Brüksel 

* İsveç Stockholm 

* İsviçre Zürih

Rapor ayrıca Orta Doğu ve Asya-Pasifik ülkelerinin 2032 yılına kadar iş harcamalarında en büyük artışı göreceğini, Jakarta, Cidde, Riyad, Singapur ve Hong Kong’un büyümede başı çekeceğini öngörüyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.