Gurbetçiler destek için tatil rotalarını Türkiye'ye çevirdi

Antalya’da faaliyet gösteren Dreamway Travel’ın Genel Müdürü Hakan Şenel, başta Almanya ve Belçika olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde yaşayan gurbetçi vatandaşların, özellikle deprem sonrası destek amacıyla yaz sezonundaki tatil rezervasyonlarını yoğun olarak Türkiye'ye yaptırdıklarını söyledi.

24/02/2023 12:35
Gurbetçiler destek için tatil rotalarını Türkiye'ye çevirdi

Halil Öncü

Hakan Şenel yaptığı açıklamada, “Ülkemizde yaşanan deprem felaketi sonrasında, hem destek olmak için, hem de yaraları sarmak için gurbetçi vatandaşlarımız tatil rotalarını Türkiye'ye çevirdi. En fazla rezervasyon, Almanya ve Belçika'dan geliyor.

Bu ülkeler dışında birçok Avrupa ülkesinde yaşayan gurbetçimiz de, tatil rotalarını ülkemize çevirmiş durumda. Bu arada son dönemde yabancı misafirlerin rezervasyonlarının bir kısmının özellikle de düğün organizasyonlarının Mısır ve Kıbrıs’a doğru kaymaya başladığını görüyoruz.

Hintliler'in ilgisi Mısır'a kayıyor

Geçtiğimiz yıla kadar Hintlilerin birçoğu düğün için Türkiye’yi tercih ederken, yeni sezonda en çok tercih ettikleri düğün bölgesi Mısır olarak görülüyor. Rusya’dan ülkemize gelen talepler olağan seyrederken, Rusların talepleri arasında ağırlıklı olarak Kıbrıs da yer alıyor. 

Deniz, kum, güneş üçlüsü için Kıbrıs’ta daha çok seçenek olduğundan dolayı, Kıbrıs Ruslar'ın daha çok ilgisini çekmeye başladı” dedi.

Turizme inanıyoruz, yatırımlarımızı hızlandırdık

Dreamway Travel olarak turizme her zaman inandıklarını ve yatırımlarını hızlandırdıklarını belirten Hakan Şenel, “Ülkemiz özellikle son dönem zor bir süreçten geçiyor. Her şeye rağmen turizme güveniyoruz. 2023 için hedeflerimizi oldukça yüksek tutuyoruz.

Hem Rent A Car kısmında, hem transfer kısmında yeni anlaşmalarla hedeflerimizi yükseltiyoruz. Özellikle Rent A Car ve transfer kısmında filomuzu yenileyerek son model araçlarımızla hizmet vermeye hazırız” diye konuştu.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.