Erkan Yağcı: Turizm sektörü turist sayısı ve gelirde en iyi yılını yaşıyor

Antalya’da gerçekleştirilen Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde konuşan TÜROFED Başkan Erkan Yağcı, “Tüm sıkıntılara rağmen rakamlar turizm sektörünün büyüyeceğini gösteriyor” dedi.

24/11/2023 12:14
Erkan Yağcı: Turizm sektörü turist sayısı ve gelirde en iyi yılını yaşıyor

“Türkiye’nin ön plana çıktığı, dünyadan daha iyi hareket ettiği bir gerçek” diyen Başkan Yağcı, “Fransa, Yunanistan, İtalya ve İspanya Türkiye’nin süper ligdeki rakipleri. Türkiye bu rakipler arasında iyi bir noktaya veriler ışığında gözler önünde. En fazla turist ağırlayan 10 ülke arasında 3. sıradayız. 2023 yılında turizm büyümesinde ise 2. ülkeyiz. Türkiye, Türkiye ve Türkiye.

Her bir verisel karşılaştırmalarda artık ilk 10’un içerisinde yer alıyoruz ve baktığımız her yerde Türkiye’yi görüyoruz. 80’li yıllardan bugüne kadar süren turizm yolculuğumuzu sağlıklı bir şekilde ilerletmemiz gerekiyor. Biz önümüzdeki bütün risklerin farkındayız. Tüm bu sıkıntılara rağmen sektörün ve turizmin büyüyeceğini tüm rakamlar gösteriyor” dedi.

"Turizm sektörü en iyi günlerini ve yılını yaşıyor" 

Turizm sektörünün en iyi günlerini ve yılını yaşadığını ifade eden Başktan Yağcı: “Hem turist sayısında hem de gelirler açısından. Artık sektörde yeni bir sayfa açılıyor.  Yeni bakış açısı ile bu yeni dönemin üstesinden en iyi şekilde geleceğimize inanıyoruz. Doğru yolda olduğumuzu ve ilerlediğimize olan inancım da tam.

Ben önmüzdeki yıllarda sektördeki önemli unsurun güven olduğunu düşünüyorum. Bakanlığımıza ve Bakanımıza güveniyoruz. Biz TÜROFED olarak ise çalışmalarımızla turizm sektörünün yanında olmaya devam edeceğiz. Biz birbirimize güvenmeyi, birbirimizi dinlemeyi ve birbirimize akıllıca sorular sormayı gerçekleştireceğimize inanıyorum” diye konuştu.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.