Easy Jet'ten enerji turizmi kampanyası... Her şey dahil tatil, evde ısınmaktan ucuz

Avrupa'da doğalgaz krizi ve artan yaşam maliyeti nedeniyle sıcak ülkelere 'enerji turizmi' başladı. Ucuz havayolu firması EasyJet, 28 günlük her şey dahil Mısır tatilinin İngiltere'de yaşamdan 277 Sterlin daha ucuz olduğu iddiasıyla kampanya başlattı.

25/10/2022 22:46
Easy Jet'ten enerji turizmi kampanyası... Her şey dahil tatil, evde ısınmaktan ucuz

İngiltere merkezli ucuz havayolu şirketi EasyJet, Avrupa genelinde Rusya ile yaşanan kriz sebebiyle süren enerji krizini, enflasyonu ve yükselen yaşam maliyetlerini fırsata çevirdi. Artıgerçek'te yer alan habere göre şirket, İngiltere'de ısınma maliyetinden daha ucuz olacağı iddiasıyla, ocak ayından itibaren Mısır'daki otellerde her şey dahil konaklama kampanyası başlatıyor.

KİŞİ BAŞI 277 POUND TASARRUF FIRSATI

EasyJet'in hesaplamalarına göre İngilizler kendi ülkelerinde gaz, elektrik ve su faturaları için ayda kişi başı ortalama 85.84 pound öderken, bu tutara yemek ve yol gibi diğer temel giderler eklendiğinde bir kişinin 28 günlük masrafı 877 poundu buluyor.

EasyJet'in bu hesabına göre bir İngiliz İngiltere'de yaşamak yerine Mısır'a tatile giderse, 28 günde 277 pound tasarruf etmiş olacak.

İNGİLTERE'DE KİŞİ BAŞINA DÜŞEN MİLLİ GELİR MISIR'IN NEREDEYSE DOKUZ KATI

Dünya Bankası'nın yayınladığı verilere göre Mısır'da kişi başına düşen milli gelir 5 bin 520 dolar iken, İngiltere'de 42 bin 300 dolar seviyesinde.

Eski İngiliz sömürgesi olan Mısır'da tatil yapacak olan İngilizler, kişi başı 650 pounda her şey dahil konaklama için Mısır'ın Kızıldeniz kıyısındaki tatil kenti Hurgada'ya seyahat edebilecek. Bu rakam, Mısır'daki asgari ücretin neredeyse yedi katı. Güncel kura göre bir İngiliz sterlini 22.26 Mısır Lirası'na eşit.

İLK DEĞİL

EasyJet, alt kuruluşu EasyJet Holidays aracılığıyla hayata geçirilecek olan kampanyanın ne kadar süreceğine dair bilgi vermezken, satışların kontenjanla sınırlı olacağını duyurdu. Şirket, Avrupa genelinde yükselen yaşam maliyetleri sebebiyle müşterilerine bu tür kampanyalar sunan tek firma da değil.

Daha önce yine İngiltere merkezli TravelTime World isimli bir seyahat acentesi benzer bir kampanya ile "uzaktan çalışan" müşterilerine "sıcak iklimlerde" yaşam maliyetlerini düşürmelerine dönük bir kampanya duyurmuştu.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.