Dünyanın en ince oteli… 5 katlı otelin 7 odası var

Endonezya'da hizmet veren dünyanın en ince oteli, yaklaşık 2,8 metre genişliğinde. PituRooms adlı otelin mimarı Ary Indra, binayı Orta Cava eyaletindeki Salagita şehrinde, tuhaf boyutları nedeniyle kimsenin satın almak istemediği bir arazide inşa ettiklerini söyledi.

17/11/2023 13:05
Dünyanın en ince oteli… 5 katlı otelin 7 odası var

ABD'nin tanınmış medya kuruluşlarından CNN'e konuşan mimar, 5 katlı otelde 7 odanın olduğunu belirtti. Mimarlık firması Sahabat Selojene'nin kurucusu Indra, her odada çift kişilik bir yatakla duşu ve tuvaleti olan küçük bir banyonun yer aldığını söyledi.

Endonezyalı sanatçılar ve iç mimarlar tarafından tasarlanan odaların kendilerine has dokusu olduğunu ifade eden Indra, "Buraya gelenlerin Salatiga'yı yeni şekilde deneyimlemesini istiyorum" dedi.

Otel 2022 yılı aralık ayında açıldı

Mimar, otelin işletmesini kendi kurduğu bir ekiple yürüttüğünü belirterek, başkent Cakarta'nın yaklaşık 480 kilometre güneydoğusunda kalan Salagita'ya daha fazla kişiyi çekmek istediklerini söyledi.

Aralık 2022'de hizmete açılan otelde çoğunlukla Endonezyalıların kaldığını ifade eden Indra, Independent Türkçe'de yer alan haberde, bu sektördeki anlayışa yeni bir bakış açısı getirdiklerini belirterek, "Teknik sıkıntılar yaşadık ama asıl sorun, konaklama sektöründe hakim olan 'en büyük, en yüksek ve en lüks' gibi üstünlük belirten kelimelere alışkın tipik zihniyetti. Bizse en ince oteliz" dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.