Dünyaca ünlü otel grubundan Türkiye'ye 8 yeni otel

Wyndham Hotels & Resorts Türkiye Bölge Direktörü Ayça Bilgin, bu yıl Türkiye’de 8 yeni otel açacaklarını söyledi. Bilgin, seyahat iştahının her zamankinden güçlü olduğunu vurguladı.

16/02/2023 13:02
Dünyaca ünlü otel grubundan Türkiye'ye 8 yeni otel

Edirne’den Van’a kadar 40’tan fazla noktada 100’e yakın oteliyle Türk turizminde önemli bir franchise sağlayıcı olan Wyndham Hotels & Resorts’un Türkiye Bölge Direktörü Ayça Bilgin, Milliyet'ten Duygu Erdoğan imzalı röportajda, Türkiye’nin kendileri için önemine dikkat çekerek, “Bizim için çok önemli bir büyüme pazarı ve Wyndham’ın dünyadaki en büyük pazarlarından biri.

Operasyonel ve yönetim açısından baktığımızda ise Türkiye’yi konaklama sektörüne yetenekli profesyoneller kazandıran bir ülke olmasının yanı sıra, Wyndham Hotels & Resorts için büyük önem taşıyan bir diğer bölge olan Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerine açılan kapımız” dedi. 

Wyndham, Türkiye’de önemli yatırımları arka arkaya devreye alıyor. Bu kapsamda Türkiye’de toplam tesis varlığı nedir, gelecek planları nelerdir?

Wyndham Hotels & Resorts 95’ten fazla ülkede bulunan yaklaşık 9 bin 100 oteliyle dünyanın franchise veren en büyük otel şirketi konumunda. Bir franchise şirketi olarak, Türkiye’de doğrudan otel yatırımı yapmıyoruz. Ortaklarımız arasında hem yeni otel projeleri geliştiren yatırımcılar, hem de mevcut tesislerini tanınmış markaların yer aldığı global ağımıza ve sadakat programımız Wyndham Rewards’a dahil etmek isteyen otel sahipleri yer alıyor.

Edirne’den Van’a kadar 40’tan fazla noktada bulunan 100’e yakın otelimizle, tesis sayısı bazında Türkiye’deki en büyük uluslararası otel şirketi konumundayız. Şehir otelleri ve resort tesislerin dengeli bir dağılımına sahip olan portföyümüzdeki otellerin 30’u İstanbul’da yer alıyor. 24 markamızdan 9’u şu anda Türkiye’de bulunuyor ve bu sayının önümüzdeki aylarda arttığını göreceğiz. Türkiye’deki proje stokumuzda şu anda 15 yeni otel yer alıyor ve bunların 8’inin 2023 yılında açılmasını bekliyoruz.

Türkiye turizmde çeşitli hedeflerle hızlı büyüyen bir ülke, bu açıdan Wyndham için mevcutta nasıl bir pazar olarak ele alınıyor?

Türkiye bizim için çok önemli bir büyüme pazarı ve Wyndham’ın dünyadaki en büyük pazarlarından biri. İstanbul’daki bölge merkezimizde Türkiye ve EMEA genelindeki mevcut otellerimize operasyonel destek sağlayan, varlığımızı daha da genişletmek için sürekli çalışan, güçlü ve giderek büyüyen bir ekibe sahibiz.

Operasyonel ve yönetim açısından baktığımızda ise Türkiye’yi konaklama sektörüne yetenekli profesyoneller kazandıran bir ülke olmasının yanı sıra, Wyndham Hotels & Resorts için büyük önem taşıyan bir diğer bölge olan Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerine açılan kapımız olarak da görüyoruz.

2023 yılı için Türkiye ve dünya turizminde öngörüleriniz nelerdir?

2022 yılında Wyndham olarak Türkiye’de güçlü bir büyüme sergiledik. Temel performans göstergelerinin bazılarında pandemi öncesi seviyelerin üzerine çıktık, diğerlerinde ise çok yaklaştık. Aynı yıl içinde Türkiye’de 11 yeni otelin açılışını yaptık ve Wyndham Garden markamızı da getirerek pazardaki marka sayımızı 9’a çıkardık. Yakaladığımız olumlu ivmenin bu yıl da devam etmesini bekliyoruz.

Türkiye’deki otellerimize yurt dışından gelen yoğun talebin yanı sıra, yurt içi seyahatlerin de doluluk oranlarına önemli bir katkıda bulunmaya devam edeceğini öngörüyoruz. İş seyahatlerine yönelik talebin gücünü koruduğunu ve Türk halkının tatil amaçlı seyahat talebinin de devam ettiğini, Wyndham Rewards üyelerimiz arasında yaptığımız en yeni anketin sonuçlarında da görebiliyoruz. Global ve makroekonomik riskler devam etse de seyahat etmeye yönelik iştahın her zamankinden daha güçlü olduğunu açık bir şekilde görebiliyoruz.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.