Dubai, 2031’ye kadar olan Turizm Stratejisini açıkladı

BAE Başkan Yardımcısı, Başbakanı ve Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid Al Maktum, 2031 yılına kadar sürecek Ulusal Turizm Stratejisini onayladı.

12/11/2022 13:05
Dubai, 2031’ye kadar olan Turizm Stratejisini açıkladı

Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid Al Maktum, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, "Bugün, 2031 yılına kadar sürecek olan ulusal turizm stratejimizi belirledik. Bugün, Dubai olarak, dünyanın en önemli on turizm merkezleri arasında yer alıyoruz. Hedefimiz bu hayati sektöre 100 milyar dirhem ek turizm yatırımı çekerek, 2031 yılına kadar 40 milyon otel konuğu sayısına ulaşarak rekabet gücümüzü hızlandırmaktır” ifadelerini kullandı.

Şeyh Muhammed bin Raşid Al Mahtum ayrıca, turizmin, ülke ekonomisini çeşitlendirmenin önemli bir parçası ve küresel rekabet gücünü pekiştirmenin önemli bir kolu olduğuna vurgu yaparak, “Turizm, ülke ekonomimizin çeşitlendirilmesinin önemli bir parçası ve küresel rekabet gücümüzü pekiştirmenin önemli bir kolu olup, havalimanlarımız sadece bu yılın ilk çeyreğinde 22 milyon yolcu taşımıştır. Hedefimiz, 2031 yılı itibariyle turizm sektörüne, GSYİH’mızdan 450 milyar dirhem katkı sağlamaktır” açıklamasında bulundu.

Dubai, dünyanın en önemli on turizm merkezleri arasında yer alıyor

 

Dubai Ekonomi ve Turizm Bakanlığı'nın en son verilerine göre, Dubai, Ocak ve Haziran 2022 tarihleri arasında gecelik 7,12 milyon yabancı turist çekerek, 2021’de aynı dönemde Dubai'ye gelen 2,52 milyon yabancı turiste kıyasla ziyaretçi sayısında %183'ten fazla büyüme kaydedildi.

 

2022 yılının ilk yarısındaki bu olumlu durum, Dubai’yi 2022 yılı ve sonrası için, turizmdeki hedeflerine ulaşma yolunda attığı istikrarlı adımlara işaret ediyor. Dubai, uluslararası arenada tercih edilen, dünyanın en önemli on turizm merkezleri arasında yer alıyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.