Duayen turizmci Mümtaz Göztepe hayatını kaybetti

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan ve yıllarca Skal Klübü Başkanlığı yapan duayen turizmci Mümtaz Göztepe, bugün tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

11/04/2022 15:04
Duayen turizmci Mümtaz Göztepe hayatını kaybetti

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan ve yıllarca Skal Klubü Başkanlığı yapan, Rotary Kulübü üyesi, evli ve iki çocuk babası 77 yaşındaki duayen turizmci Mümtaz Göztepe, bugün tedavi gördüğü özel hastanede çoklu organ yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdi.

Turizmci Serap Göztepe’nin eşi, Naz ve Zeynep Göztepe’nin babası Mümtaz Göztepe Çeşme; Turban Otel'de başladığı turizm hayatını, Bodrum’da Manastır Otel, Mavi Otel, Ersan Otel ve Amiral % Turistik Tesisleri'nde yöneticilik yaparak sürdürmüştü.

Göztepe’nin ölümü ilçede büyük üzüntü yarattı. BESİAD (Bodrum Esnaf ve İş İnsanları Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi turizmci Murat Özkaya, “Mümtaz Abi turizmin gelişmesinde ve sosyal yardım kuruşlarında her zaman hepimize öncülük etti, çok büyük katkılarda bulundu. Türk turizminin efsane isimlerindendi. Ölümü hepimizi çok üzdü. Allah rahmet eylesin” diye konuştu.

Bodrum Belediye Başkanı CHP'li Ahmet Aras da, "Değerli Bodrumlular, turizm sektörünün 53 yıllık duayeni ve tam 39 yıldır yaşadığı Bodrum’un en çok sevilen insanlarından biri olan Sayın Mümtaz Göztepe’nin vefat ettiğini, büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum.

Hayatı başarılarla, kalpleri Bodrum sevgisiyle dolu olan bu güzel insanlar, iyi ki Bodrum’da yaşadılar, iyi ki çok değerli büyüklerimiz oldular. Sevgili Mümtaz Ağabeyimize Allah’tan rahmet Ailesine, sevenlerine ve duayeni olduğu turizm sektörüne başsağlığı diliyorum. Mekanı, cennet olsun" diye konuştu.

Turizmci Sabahhattin Duman se, "Ülkemizin ve Bodrum Otelciliğinin mihenk taşlarından Mümtaz Göztepe ağabeyimin vefatını üzülerek öğrendim. Allahtan kendisine rahmet, Camiamıza ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum" dedi.

BOYD Başkanı Serdar Karcılıoğlu da, Mümtaz Göztepe'nin vefatı "Duayen Turizmci dostum sevgili Mümtaz Göztepe’nin vefatıyla ilgili olarak duygularını, şöyle aktardı: "Büyük bir üzüntü ile öğrendim. Sevgili Mümtaz kardeşimize tanrıdan rahmet ailesine baş Sağlığı diliyorum… Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun ışıklarda uyusun inşallah."

Mümtaz Göztepe'nin cenazesi yarın Bitez Adliye Camii'nde kılınacak namazın ardından, Bitez Mezarlığı'nda toprağa verilecek.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.