DER Touristik yeni markasının ilk otelini Side’de açacak

Alman tur operatörlerinden DER Touristik, bünyesindeki otel markalarına bir yenisini daha ekledi.

30/04/2023 23:17
DER Touristik yeni markasının ilk otelini Side’de açacak

Bünyesinde dokuz otel markası olan DER Touristik Group Oteller Bölümü CEO’su Georg Schmickler bireysel tatil deneyimleri ile Y kuşağını hedef alacak yeni bir yaşam tarzı markasının ilk tesisisin Haziran ayında açılmasının planlandığını söyledi.

DER Touristik’in otelcilik ile ilgili çalışmaları hakkında bilgi veren Georg Schmickler, grubun konaklama alnına yeni bir marka eklerken mevcut markalardan da ikisinin kaldırılacağını belirtti. Turizmgazetesi'nde yer alan habere göre Schmickler, DER Touristik olarak hem ailelere, hem de çiftlere yönelik Sentido ve Calimera markalarına odaklanacaklarını, orada büyümek istediklerini söyledi.

DER Grubu’nun daha önce yüzde 50’sine sahip olduğu Aldiana Club’ın tamamını aldığını anımsatan Schmickler, DER Touristik Group Otel Bölümü'nün (DTHR) şu anda 102 otel işlettiğini söyledi.

DTHR bünyesindeki otel markaları

Calimera, Aldiana, Sentido (36 Otel) Playitas (6), Primasol (Bu marka 2023 sonunda bırakılıyor), Cooee (23 otel, 2024 sonunda bırakılıyor)

DTHR, ayrıca DSR Hotel Holding ile ortak olarak Aja (7), Arosa (3), Henri (5), Louis C. Jacob ve Neptun (birer adet) otel işletiyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.