Corendon, Antalya turizmi için Avrupa’da seferberlik ilan etti...

Merkezi Antalya'da bulunan Corendon Hava Yolları Şirketinin genel müdürü ve ortağı Yıldıray Karaer, kış mevsiminde turizmi çeşitlendirmek için bisiklet, briç ve golf sporuna ağırlık verdiklerini, bunun için Hollanda ve Belçika'dan Türkiye'ye turist getirdiklerini söyledi.

Turizm Aktüel Turizm Aktüel
01/01/2020 02:40
Corendon, Antalya turizmi için Avrupa’da seferberlik ilan etti...

Yıldıray Karaer, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin, cumhuriyetin kuruluşunun 100. yıl dönümünde turizmde 50 milyon turist hedeflediğini, şirket olarak buna destek olmaya çalıştıklarını belirtti. İstanbul'un "Avrupa'nın Kültür Başkenti" olması nedeniyle tüm uçuş ve turizm tanıtım broşürlerinde bu kentte yapılacak kültürel etkinliklere yer verdiklerini kaydeden Karaer, ayrıca kış döneminde turizmi çeşitlendirmek için çalışmalar yaptıklarını bildirdi.

 

Karaer, bisiklet, briç ve golf turizmine ağırlık verdiklerini ifade ederek, şöyle konuştu: "Bisiklet turizmi için her hafta Belçika'dan 50'den fazla turist Antalya'ya geliyor. Finike ilçesinde Likya Yolu'nda bisiklet parkuru yaptık. Bisikletseverler Antalya'yı tercih edecek. Golf turizmi için bu yıl en az 5 bin golf yapan turist getirmeyi hedefledik. Golf oynayan gazeteciler de Antalya'ya gelecek. Bunun yanı sıra briç turizmini geliştirmek istiyoruz. Yine Hollanda ve Belçika'dan briç oynayanları turnuvalarla Antalya'ya getiriyoruz. Briçseverleri birkaç hafta Antalya'da ağırlıyoruz. Turizmi çeşitlendirmek amacıyla kış sezonunda uçak ve otelleri doldurmak istiyoruz. Bisiklet, briç ve golf turizmini geliştirmek için çalışıyoruz."


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.