ÇARO Ukraynalı turizm acentelerini ağırlayacak

22 Ukrayna Turizm Acente Temsilcisi, ÇARO ve Rusya merkezli tur operatörü Intourist’in İstanbul operasyonlarını üstlenen İstantour girişimleri ile Marmara Bölgesinde ağırlanacak.

14/08/2020 23:53
ÇARO Ukraynalı turizm acentelerini ağırlayacak

Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ÇARO),  Çanakkale, Balıkesir, Tekirdağ kentleri ve Marmara Bölgesi’nin turizm bağlamında tanıtımı ve kalkınması için öncülük ettiği ve tüm alt yapısı ile yürüttüğü çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 22 Ukrayna Turizm Acente Temsilcisi, ÇARO ve Rusya merkezli tur operatörü Intourist’in İstanbul operasyonlarını üstlenen İstantour girişimleri ile Marmara Bölgesinde ağırlanacak.

İstanbul ile başlayan gezi Tekirdağ Kırklareli ve Edirne’nin ardından Çanakkale'de devam edecek. 14 Ağustos Cuma günü İstanbul’da başlayan program, Trakya Kalkınma Ajansı,  Edirne Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün de eşlik etmesi ile Edirne’de devam edecek.

Ekip nereleri gezecek?

Edirne Selimiye Camii’nin acentalara tanıtımının ardından, Çanakkale’ye doğru yola çıkılacak ve İÇDAŞ destekleri ve Parion Antik kentinde Kazı Ekibinin katılımları ile Sevgililer Şapeli roma tiyatro oyunu sunumu ve gün batımı programı gerçekleştirilecek.

ÇARO ve Kolin Hotel işbirliğinde gerçekleştirilen organizasyonun 15 Ağustos Cumartesi günü Çanakkale programı Şehir Merkezi tanıtımı ile başlayacak ve kordonda bulunan Truva Atı ile devam edecek. Avrupa Müzeler Birliği Yılın Müzesi (EMYA) yarışmasında finale kalan ve Time dergisinin dünyada görülmesi gereken 100 yer listesine giren Troya Müzesi ziyaret edilecek.

Troya Antik Kenti ve Assos da gezi rotasında

Troya Antik Kenti ziyareti sonrası Assos’a geçilerek Kazı Ekibinin katılımlarıyla Assos Antik Kentinin de gezilmesini takiben,  Çanakkale’nin tanıtımı ve turizmin gelişmesi için işbirliğinde bulunan Kolin Hotel’de gerçekleştirilecek olan tanıtım programını takiben akşam yemeği yenilecek.

Programın üçüncü günü, ÇARO, Burhaniye Turizm Tanıtma Derneği ve Burhaniye Ticaret Odası işbirliği ile Balıkesir Edremit Körfezinde devam edecek. Kazı Ekibinin ile katılımlarıyla Antandros Antik Kenti ziyareti ve Kazdağı Sarıkız Etnografya Müzesi ziyaretleri ile Burhaniye Ören şehir merkezinin gezilmesinin ardından Ören plajında gün batımında akşam yemeği yenilecek.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir