Capri Adası turist yasağını kaldırdı

İtalya'nın Capri adası, tatil merkezine su tedarikiyle ilgili sorunların çözülmesinin ardından turistlere uygulanan yasağı kaldırdı.

23/06/2024 22:26
Capri Adası turist yasağını kaldırdı

Yasak Cumartesi günü erken saatlerde ilan edilmiş ve Napoli ve Sorrento'dan gelen sabah feribotlarının limana geri dönmesine neden olmuştu. Ancak Cumartesi akşamı adanın belediye başkanı Paolo Falco, anakaradan su gelmesini engelleyen teknik bir sorunun giderilmesinin ardından yasağın kaldırıldığını söyledi.

Paola Falco daha önce, yasağı "gerçek bir acil duruma" yanıt olarak tanımlamış ve yerel depolarda suyun "tükenmekte" olduğunu söylemişti. "Acil durum, Capri'ye her gün gelen binlerce turistin gelişiyle daha da kötüleşecektir" demişti.

Yerel halk yasağın hedefi olmamıştı ve bir tankerden ev başına 25 litreye kadar içme suyu almalarına izin verilmişti. Hibya Haber Ajansı'nda yer alan habere göre, Napoli Körfezi'nde yer alan Capri, beyaz villaları, koylarla çevrili sahil şeridi ve lüks otelleriyle ünlü. Yaklaşık 13 bin daimi sakini olan adada yaz aylarında çok sayıda günübirlik ziyaretçiyi kendine çekiyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Tüm güncellemelerden e-posta yoluyla haberdar olun.