Büyükdağ Holding'ten Kuşadası'na 5 yıldızlı otel

İstanbul’da iki, Kuşadası’nda da bir oteli bulunan Büyükdağ Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Ali Büyükdağ, Kuşadası’ndaki 55 odalı butik otelini yeniden inşa ederek 250 odalı 5 yıldızlı otele dönüştürmek için de çalışmalara başladıklarını söyledi.

07/11/2022 21:53
Büyükdağ Holding'ten Kuşadası'na 5 yıldızlı otel

Kuşadası’nda 12 villalık bir proje de başlatan holding, bu çalışmalar için yaklaşık 30 Milyon Dolarlık bir yatırım öngörüyor. Gelecek gördükleri sektörlere yatırım yapmak istediklerinin altını çizen Ali Büyükdağ, “Yatırımların yüzde 20'sini öz sermayeden karşılıyacağız. Diğer şirketlerimizin gelirlerinden de yararlanacağız. Banka kredilerini minimum seviyede tutmak istiyoruz” dedi.

Son dönemde artan turist sayıları ve elde edilen gelirlere bakılınca turizm sektörünün gelecekte çok daha iyi noktalara ulaşacağını öngördüklerini ifade eden Büyükdağ, şöyle devam etti: “Bu çerçevede Kuşadası’ndaki 55 odalı butik otelimizi yeniden inşa edeceğiz.

250 odalı 5 yıldızlı yeni otel geliyor

250 odalı 5 yıldızlı otelimizi yapmak için çalışmalara başladık. Yine Kuşadası’nda villa projesi başlatıyoruz. Buradaki turizm ve gayrimenkulde yaklaşık 30 Milyon Dolarlık bir yatırım öngörüyoruz.

Karaköy ve Taksim’de bulunan otellerimiz için de yatırımlara devam edeceğiz. Turizm sektöründe dünya çapında bir marka olan Türkiye’nin, çok daha iyi noktalara geleceğine inanıyoruz. Yüksek harcama kapasitesine sahip yabancı turistin ülkemize gelmesi için çalışmalar yapacağız.”


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.