Ömer Faruk Dengiz: Bodrum’da 500 bin turist kaybı söz konusu değil

Bodrum Otelciler Birliği (BODER) Başkanı Ömer Faruk Dengiz, “Bodrum’da 500 bin turist kayıp” haberlerine açıklık getirdi. Dengiz, "Tüm sorunlara rağmen bu istatistikler başarılı olduğumuzu gösteriyor. 500 bin turist kaybı söz konusu değil. Kaldı ki pandemi döneminde bile böyle bir turist kaybı yaşamadık” dedi.

21/09/2023 12:13
Ömer Faruk Dengiz: Bodrum’da 500 bin turist kaybı söz konusu değil

Bodrum Otelciler Birliği (BODER) Başkanı Ömer Faruk Dengiz, “Bodrum’da 500 bin turist kayıp” haberlerine açıklık getirdi. Tourism Today’e açıklamalarda bulunan Başkan Dengiz: “Böyle bir turist kaybı söz konusu değil” dedi.

Bodrum’un şu ana kadar turist sayısında geçen seneye göre yüzde 3 geride olduğunu hatırlatan Başkan Dengiz, “Bu da 16 bin turiste tekabül ediyor. Eğer kruvaziyer turizmi de eklersek geçen seneye göre artıdayız. Geçen seneye göre kruvaziyerde de 112 bin turist artıdayız. Bu rakamlar içinde karayolu ile Bodrum’a gelenler yok. Turizmde artılar olacağı gibi düşüşler de söz konusu olabilir.

"500 bin turist kaybı söz konusu değil"

Turizm birçok konudan etkilenen hassas bir sektör. Bu sene deprem, seçim, enflasyon gibi turizmi önemli derecede etkileyecek gelişmelerle karşı karşıya kaldık. Tüm bu sorunlara rağmen bu istatistikler başarılı olduğumuzu gösteriyor. 500 bin turist kaybı söz konusu değil. Kaldı ki pandemi döneminde bile böyle bir turist kaybı yaşamadık” dedi.

Bodrum turizmi için çalışmaya devam edeceklerini belirten Başkan Dengiz, “Olumlu olumsuz birçok gelişme yaşıyoruz. Bunlar hayatın gerçekleri. Her ne olursa olsun bizler daha iyi bir Bodrum turizmi için mücadele etmeye devam edeceğiz. İlerleyen aylarda Bodrum turizmine değer katacak farklı projeler açıklayacağız” diye konuştu.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.