Bentour'dan Türkiye Cumhuriyeti'nin 100 yılına görkemli kutlama

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılı kutlamaları kapsamında 1 Kasım'da 1000`den fazla davetlinin katıldığı unutulmaz bir konser gerçekleştirildi. T.C. Bern Büyükelçiliği ve T.C. Zürih Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen etkinlikte, davetliler eşsiz bir sahne performansı izledi. Bentour Reisen de gecenin ana sponsorlarından biri olarak yer aldı.

03/11/2023 12:49
Bentour'dan Türkiye Cumhuriyeti'nin 100 yılına görkemli kutlama

Ünlü şef Howard Griffiths yönetimindeki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Türkiye'nin zengin müzik mirasını Avrupa besteleriyle harmanlayan eserlerden oluşan bir seçkiyle geceye renk kattı. Bu eşsiz müzikal füzyon, modern Türkiye'nin çeşitliliğini ve kültürel dinamizmini kutladı. Gecenin solo sanatçısı, etkileyici yorumu ve teknik mükemmelliğiyle dinleyicileri büyüleyen ünlü Türk piyanist Can Çakmur'du.

Gecenin ana sponsorlarından biri olan Bentour Reisen, Türkiye ile olan güçlü bağlarını bir kez daha gösterdi. Yıllardır kültürel alışverişini teşvik eden ve Türkiye´de tatilcilere unutulmaz deneyimler sunan Türk tur operatörü, iki yıl önce planlanan bu projede en başından itibaren tutkuyla yer alarak, Türk kültürüne ve tarihine olan bağlılığını bir kez daha vurgulamış oldu.

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.