Bayram tatili talepleri geçen yılın üzerinde

Ramazan Bayramı hareketliliği başladığını ifade eden Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, bayramı için tatil talepleri geçen yılın üzerinde seyrettiğini söyleyerek, popüler destinasyon ve otellerin doluluklarının ciddi oranda yükselmesini beklediklerini kaydetti.

20/04/2022 12:33
Bayram tatili talepleri geçen yılın üzerinde

Fiyatların ortalama yüzde 50 arttığını söyleyen Bağlıkaya, Dünya'da yer alan haberde, “Talepler Ege ve Akdeniz bölgesi destinasyonları ile Kıbrıs’a yoğunlaşıyor. Bayram döneminde, özellikle sanatçılı organizasyonlar yapan oteller tercih ediliyor. Destinasyon bazlı bakıldığında ise Alanya, Belek, Bodrum, Çeşme, Kemer, Marmaris, Kuşadası öne çıkan bölgelerimiz arasında yer alıyor.

Yurt içi kültür ve gastronomi turlarına ciddi bir talep söz konusu. Bu kapsamda Ege bölgesi, İç Anadolu, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Batı Karadeniz bölgeleri öne çıkarken en çok GAP turları, Kapadokya ve Karadeniz turları ilgi görüyor. Yurt dışı turlarda ise Balkanlar, Orta Avrupa, İtalya ve İspanya turları öne çıkıyor” dedi.

 

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.