ATOR: Türkiye kararı bu hafta açıklanır

Rusya turizm sektörü “eli yüreğinde” Türkiye kararını bekliyor.  Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkan Yardımcısı Dmitri Gorin, Türkiye'ye charter uçuşlarına başlama tarihinin koronavirüs operasyon merkezi tarafından bu hafta açıklanmasını beklediklerini söyledi.

08/06/2021 12:37
ATOR: Türkiye kararı bu hafta açıklanır

Her ne kadar Rusya’nın “teftiş heyetini” Türkiye’ye yolladığına dair bir açıklama yapılmasa da, vaka sayılarındaki düşüş nedeniyle kısıtlamaları kaldırma kararının hafta sonuna kadar yapılabileceği beklentisi yükseldi. Dmitri Gorin, Rus medyasına yaptığı son açıklamada, "Herkes Türkiye ile hava bağlantısının tam olarak yeniden başlamasını bekliyor.

Rosturizm, Türkiye’deki  epidemiyolojik durumun düzeldiğini açıkladı. Ancak, belirli bir tarih belirtilmedi. Charter seferlerine devam etme kararı ve ülkeye uçuş sayısı operasyon merkezi tarafından verilecek. Bu hafta Rus makamlarından gelecek haberleri takip edeceğiz” dedi.

Şu an en elverişli destinasyon Yunanistan 

Türkrus'ta yer alan habere göre Gorin, “Muhtemelen eylül ayında yüzde 60 oranında aşılanma düzeyine ulaşacağız. Ancak bundan sonra daha fazla uçuş hakkında konuşmak mümkün olacak ve vatandaşlarımız da Avrupa ülkeleri dahil olmak üzere diğer ülkelere daha özgürce seyahat edebilecek” diye konuştu.

Rus yetkili, şu an en elverişli destinasyonun, Rus turistler için seyahat kotalarını tamamen kaldıran ve çok uygun koşullarda vize veren Yunanistan olduğunu söyledi. Gorin, henüz turistler seyahat izni olmamasına rağmen AB’de İtalya, İspanya ve Fransa’nın vize vermeye başladığını kaydetti.

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.