Akay Travel Antalya’ya sezonun ilk Baltık misafirlerini getirdi

Akay Travel, pandemi nedeni ile verilen bir yıllık zorunlu aradan sonra, sezonun ilk Baltık müşterilerini karşıladı.

01/04/2021 15:01
Akay Travel Antalya’ya sezonun ilk Baltık misafirlerini getirdi

Litvanya’nın başkenti Vilnius'dan turizmin başkenti  Antalya'ya 2021 sezonunun ilk direkt charter uçuşu bugün gerçekleşti. Uzun bir aradan sonra ilk uçuşun gerçekleşmesinin ve 100% koltuk doluluğuna ulaşmasının önemine değinen Akay Travel  Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Okudur, diğer Baltık ülkeleri Estonya ve Letonya’dan da önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan uçuşlar sonrasında hareketliliğin artacağını öngördüklerini söyledi.

Ayrıca yaz sezonu boyunca gerek Antalya havalimanına gerekse Gazipaşa havalimanına planlanan uçuşlarla Baltık yolcularını “özledikleri Antalya” ile buluşturuyor olmaktan duydukları heyecanını dile getirdi.    

Baltık televizyon kanalında Türk turizmini anlattık

Güvenli Turizm Sertifikası alan işletmelerde belirlenen kuralların titizlikle uygulanmasının satışlara olumlu katkı sağladığını ifade eden Okudur, Akay Travel filosunda bulunan tüm öz mal araçları için ‘Güvenli Turizm Sertifikası’ aldıklarını söyledi.

Okudur, sözlerine şu şekilde devam etti: “31 Mart Çarşamba günü, Baltık televizyon kanalında, 3'üncü canlı yayını gerçekleştiren eşim, turizmde, sertifikasyon konusuna ek olarak, bu yaz  'Turizm personelinin de' öncelikli aşılanmasının, bölgemize olan seyahat güvenini arttıracağını belirtti. 

Akay Travel portföyünü genişletti

Ayrıca, turistlerin otellerinde konaklama süresince, Covid 19 vakası ile karşılaşması halinde, test sonucu negatife dönene kadar ilave konaklama bedeli uygulanmaması hususunda  bakanlığın tavsiye kararı olmasına rağmen farklı tutumlar izleyen otelcilerin bu güvene karşı istikrarsızlık oluşturduğunu ifade etti.

Akay Travel, Baltık pazarındaki başarısının yanı sıra Macaristan, Romanya, Kosova, Sırbistan, Bosna, Çekya ve portföyüne yeni dahil ettiği  Bulgaristan, Polonya ve Ukrayna pazarlarında güçlü partnerleri ile birlikte Antalya’mıza her geçen yıl daha da fazla turist kazandırmaya devam edeceğiz. Tüm turizm camiasına iyi bir sezon diliyorum."


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir