Antalya’ya kampa gelen Alman futbol takımı, depremzedeleri unutmadı

Almanya’nın Münih kentinden kadın ve erkek takımları ile Antalya’ya kampa gelen Alman futbol kulübü TSV München-Ost, depremzedeleri unutmadı. Takım oyuncuları, Almanya’dan gelirken topladıkları yardım malzemelerini de yanlarında getirerek depremzedelere verilmesi için yetkililere teslim etti.

22/02/2023 12:19
Antalya’ya kampa gelen Alman futbol takımı, depremzedeleri unutmadı

Almanya’dan Antalya’da kamp yapmak için yola çıkan kadın ve erkek futbolculardan oluşan 40 kişilik TSV München-Ost kafilesi, bagaj ve ekipmanlarının yanında depremzedeler için topladıkları yaklaşık 200 kiloluk yardım malzemesini de yanlarında getirdi. Deprem nedeniyle üzüntülerini dile getiren kafile yardım malzemelerini depremzedelere dağıtılmak üzere Elefti Travel CEO’su Özgür Acar’a teslim etti.

Konu hakkında konuşan Özgür Acar, “Bu çok üzücü felaketin hemen ardından facia hakkında sürekli bilgi almaya çalışan takımın yardım etme çabası bizi çok duygulandırdı. Kendileri ve aileleri tarafından satın alınan veya yollanan genellikle bebek ve çocuk malzemelerinden oluşan yaklaşık 200 kiloluk malzemeyi gerekli yerlere ulaştırmak adına teslim aldık. Bununla birlikte topladıkları bir miktar parayı ile de destekte bulunmak istediklerini belirttiler. Bu samimi çaba, bu sarsıcı günlerin acısını azaltabilmek için bizlere büyük moral olacaktır” dedi.

Acil ihtiyaç listesinde bulunan bazı malzemelerin ivedilikle Antalya’ya gelen depremzedelere ulaştırılacağını belirten Acar, “Bu çabayı gösteren tüm yardımseverlerle birlikte bu malzemenin bedelsiz olarak taşınmasında yardımlarını esirgemeyen Freebird Havayolları’na da teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.