500 Milyon TL'ye mal olacak... Sheraton Uşak'ın temeli atıldı

30 bin metrekarelik bir alan üzerinde 3 katı bodrum olmak üzere toplam 15 kat olarak tasarlanan Sheraton Uşak Hotel'in temeli atıldı.

12/11/2022 13:35
500 Milyon TL'ye mal olacak... Sheraton Uşak'ın temeli atıldı

179 oda ve 410 yatak kapasiteli Sheraton Uşak Hotel'in 24 Milyon Dolar (500 Milyon TL) inşa edilmesi ve 2024 yılının ilk çeyreğinde açılması planlandığı açıklandı. Uşak’ın tekstilci iki ailesi Çekçek ve Polat ailelerinin girişimi ile yapılacak olan Sheraton Uşak, 2024'te kapılarını misafirlerine açacak.

Termal SPA alanı da bulunan otelde Balo ve konferans salonu, toplantı odaları, açık kapalı yüzme havuzları, fitness salonu, deniz mahsulleri restorandı, dünya mutfağı restorandı, açık düğün salonu bulunacağı ve ilk etapta yaklaşık 250 kişinin istihdam edileceği belirtildi.

“Yeşil Uşak’a yakışan konseptte bir otel”

Açılış öncesi, çok sayıda iş insanı ve sanayicinin katıldığı bir kokteyl düzenlendi. Kokteyl sonrası otel için girişimde bulunan Polsar’ın ortaklarından Fahri Polat yaptığı hoş geldiniz konuşmasında; “Uşak şehri değerlendirdiği tekstil, plastik ve metal atıklarını sanayiye geri kazandırmaktadır. Bu anlamda dünyada eşine az rastlanır yeşil bir şehirdir Uşak. Bu noktadan hareketle elektriğini güneş enerjisinden, sıcak suyunu jeotermal kaynaklardan üreten 5 yıldızlı yeşil konseptli bir otel yatırımının çok yakışacağına karar verdik.

Bu yola çıkarken de Sheraton markası gibi bir dünya markasını tercih ettik. Kültürel yönü ile de bakarsak Uşak şehri, dünyanın en uzun 2. Kanyonu Bleandus antik kenti Clandıras Köprüsü ve paha biçilemeyen birçok tarihi yapısı ve doğal güzellikleri ile doludur. Bu güzel şehrin daha çok tanınması ve daha çok kişiyi misafir etemsi gerekmektedir.

Bu anlamda, temelini atacağımız tesis, kent tanıtımında çok önemli bir rol oynayacak şehrin sosyal ve kültürel yaşamına değer katacaktır. Biz bu şehri seviyoruz. Kaç kuşaktır tüm kazancımızı bu şehirde harcamaya devam ediyoruz" dedi.

“Uşak tarihinde tek projeye yapılmış en büyük yatırım”

Diğer ortak Metin Çekçek; “Çok önemli bir tarihi geçmiş olan Uşak’ımıza bir markaya bağlı 5 yıldız standartlarında bir otel kazandıracağımız için gurultuyuz, mutluyuz. Uşak Belediyesi’nin projeye başından bu yana verdiği destekten dolayı Belediye Başkanımız Mehmet Çakın’a çok teşekkür ederiz.

Bu yatırım, Uşak tarihinde, tek bir proje için yapılmış en büyük yatırımdır. Yaklaşık 500 Milyon TL’ye mal olacak. Mali danışmanlarımızı, bize daha büyük bir ilde yatırım yapmamızı önerdi. Ancak, biz “Uşak” dedik. Uşak’ta kazandık. Uşak’a yatırım yapıyoruz” diye konuştu.

 

 

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.