47 yıl kapalı kalmıştı… Üç ayda 103 bin kişi ziyaret etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Gazimağusa kentinde yer alan Maraş bölgesi, 47 yıl süren ziyaretçi yasağının ardından, 2020 yılı Ekim ayında ziyarete açılmıştı.

15/01/2021 01:16
47 yıl kapalı kalmıştı… Üç ayda 103 bin kişi ziyaret etti

Ziyaret yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından Maraş, ziyaretçilerin uğrak noktası haline gelmişti. "Hayalet Şehir" olarak da bilinen Maraş, yasağın kalkmasından itibaren 96 günlük süreçte Kıbrıslı Türkler başta olmak üzere, Kıbrıs Rum kesiminden, İngiltere’den ve birçok ülkeden çok sayıda turistin ilgisini çekmeye devam ederken, bölgeye ziyaretçi sayısı günden güne artıyor. Maraş'ın ziyarete açılan bölümünün 8 Ekim'den bu yana 103 bin 118 kişi tarafından ziyaret edildiği belirtildi.

ZİYARETÇİLERE KEYİFLİ VAKİT GEÇİRME İMKANI SAĞLANIYOR

Londragazete'de yer alan habere göre, aynı zamanda ziyarete açılan alanlarda yapılan çevre ve peyzaj düzenlemeleri, sokak aydınlatmaları ve bisiklet yolları sayesinde bölgenin bisikletle de gezilebilmesinin yanı sıra, 8 ayrı noktada kurulan büfeler ile ziyaretçilere keyifli vakit geçirme imkanı sağlanıyor.

TURİSTLER MEMNUN

Maraş’ın ziyarete açılmasına yönelik eleştiriler halen devam etse de yeni evlenen çiftlerin, Rumların, İngiliz turistlerin ve diğer birçok yabancı uyruklu ziyaretçilerin memnuniyeti ise gözlerden kaçmıyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir